Važna uloga Ivića i Obranovića u pobjedi Meškova protiv Löwena, Veszprem slavio u Skoplju

Branimir Korać • subota, 16.02.2019.

Odigrana su tri susreta u skupini A Lige prvaka rukometaša, a bitne pobjede u borbi za prolaz upisali su Meškov Brest i Montpellier. Važne bodove u borbi za drugo mjesto ubilježio je Veszprem...

Montpellier je upisao vrlo važnu pobjedu koja ga drži u igri za prolaz u nokaut fazu. U gostima je slavio protiv Kielcea 28:27 što mu je druga pobjeda zaredom, a Kielceu treći poraz u zadnja četiri susreta.

Susret je odlučen u zadnjih šest minuta kada je Montpellier uspio otići na dva gola prednosti golovima Mathieua Grebillea i Jean Loupa Faustina. Minutu i pol prije kraja bilo je tri razlike za goste, Kielce je smanjilo preko Jureckog i Janca, ali nije bilo dovoljno vremena za potpuni povratak.

Po šest golova kod Montpelliera postigli su Mathieu Grebille i Melvyn Richardson. Kod domaćina Vladimir Cupara ubilježio je 15 obrana dok su po četiri gola postigli Julen Aguinagalde, Krzysztof Lijewski i Angel Fernandez.

Veszprem je nastavio pobjednički niz, a pobjedom u Skoplju kod Vardara napravio je korak prema drugom mjestu u skupini. Mađari sada imaju bod prednosti nad Vardarom koji je propustio veliku priliku u ovom susretu. Gosti su slavili 29:27, a drugo poluvrijeme riješili su u svoju korist čak s 18:11.

Već sam početak drugog dijela donio je potpuni povratak Veszprema u utakmicu, Vardar se uspio još jednom odvojiti na plus tri, ali brzo je uhvaćen. Golom Štrleka sedam minuta prije kraja Veszprem je napokon poveo, a nakon što je golom Nenadića otišao na 26:24, rutinski je odrađivao posao do kraja susreta.

Mate Lekai bio je prvo ime gostiju sa sedam golova, Laszlo Nagy dodao je šest, a Štrlek tri gola. Kod Vardara Dejan Milosavljev ubilježio je 13 obrana, Christian Dissinger dodao je pet golova, a Ivan Čupić tri.

Vrlo važnu pobjedu u borbi za osminu finala ubilježio je Meškov Brest koji je svladao Rhein-Neckar Löwen s 27:24. Nijemci su jako pali u formi i u zadnjih pet utakmica imaju čak četiri poraza. Ovdje su konstantno bili u zaostatku i nisu imali prave šanse.

Ivan Pešić skupio je pet obrana, osam golova postigao je Aleksander Škurinskij, a po četiri su dodali Šime Ivić i Sandro Obranović. Kod gostiju po pet golova zabili su Andy Schmid i Gudjon Valur Sigurdsson.