La Liga, 24. kolo, 17.02.2019, 12:00 h
Real Madrid
Real Madrid 1:2 Girona
Girona

Real ponovno šokiran na Santiago Bernabeuu, Girona do pobjede nakon gotovo tri mjeseca

Petar Jenjić • nedjelja, 17.02.2019.

Nogometaši Girone šokirali su madridski Real na Santiago Bernabeu te su stigli do prve prvenstvene pobjede u 2019. godini...

Nešto više od mjesec dana Real je bio neporažen u domaćem prvenstvu, činilo se kako hvataju dobru formu za nastavak sezone, no danas je stiglo novo, veliko prizemljenje. Girona je na pobjedu u Primeri čekala još od davnog 25. studenog, a dočekala je na jednom od najtežih gostovanja.

Činilo se kako se stvari dobro razvijaju za Real koji je imao vodstvo na poluvremenu, no tu je sve i ostalo. Girona je postigla dva pogotka, u završnici susreta imala i igrača više te zasluženo stigla do pobjede od 2:1.

Dobro se igralo na Santiago Bernabeu tijekom prvog poluvremena u kojem smo vidjeli ipak jedan pogodak. Dogodilo se to u 25. minuti kada je Toni Kroos ubacio u kazneni prostor, gdje se našao Casemiro i glavom skrenuo loptu u mrežu.

Prijetio je Real i u ostatku prvog poluvremena, dva je puta pokušao Karim Benzema, jednom je pucao Marco Asensio, no nije bilo novog pogotka. Taj je ipak došao u 44. minuti, no zbog zaleđa Marcelo se nije upisao u strijelce.

Nakon nešto više od sat vremena igre Girona je stigla do poravnanja. Prijetili su gosti u nastavku susreta sve češće, a priliku za gol dobili su iz penala nakon Ramosovog igranja rukom. Siguran je izvođač bio Christian Stuani.

Sjajnu priliku u 71. minuti imao je Portu za potpuni preokret gostiju, no pogodio je okvir gola. Ipak, četiri minute kasnije stigao je i pogodak te šok na Santiago Bernabeu. Sjajno je Lozano pucao iskosa u suprotni kut, Courtois je obranio njegov pokušaj, no na odbijancu se našao upravo Portu te pospremio loptu u mrežu.

U završnici susreta Ramos je dobio drugi žuti, isključujući karton pa je Real ostao i s igračem manje. Luka Modrić nije bio u sastavu Reala zbog žutih kartona.