Golijada u Firenzi, Pašalić strijelac u remiju Atalante i Fiorentine

Jan Šneler • srijeda, 27.02.2019.

Sjajan susret polufinala Kupa Italije odigran je u Firenzi. Čak šest pogodaka postignuto je u susretu Fiorentine i Atalante, a hrvatske ljubitelje nogometa posebno će obradovati pogodak Marija Pašalića za gostujući sastav...

Odigrana je prva utakmica polufinala Kupa Italije između Fiorentine i Atalante, a za boljim rezultatom iz večerašnjeg ogleda više može žaliti gostujući sastav. Atalanta je imala dva pogotka prednosti, vodila desetak minuta do kraja, ali nije izdržala.

Krenulo je sjajno za goste. Nije prošlo niti 20 minuta, a imali su dva pogotka prednosti. U 16. minuti Alejandro Gomez odlično se snašao i preciznim udarcem pogodio za 0:1. Dok su se domaći još oporavljali, Mario Pašalić silovito je tukao nakon centaršuta sa strane i povećao vodstvo Atalante. Iako su imali psihološku prednost, gosti nisu dugo izdržali.

Nakon svega petnaestak minuta, Fiorentina je uzvratila i to na jednako spektakularan način. Prvo je u 33. minuti Federico Chiesa nakon lijepe akcije poentirao za 1:2, da bi dvije minute kasnije Marco Benassi iskoristio nepažnju obrane Atalante i plasirao loptu za izjednačenje. Kako je krenuo susret, domaći su mogli biti presretni rezultatom na poluvremenu.

Embed from Getty Images

Atalanti je očito godila pauza jer su vrlo brzo u nastavku došli do novog vodstva. U 58. minuti, Marten de Roon odličnim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio je neobranjivo za 2:3. Domaći nisu brzo došli do novog izjednačenja, Atalanta se dobro držala i nekako se činilo da bi mogli izdržati. Ipak, u 79. minuti Luis Muriel prima sjajno dodavanje od Chiese i rutinski pogađa za 3:3.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao iako je Hans Hateboer u posljednjim minutama pogodio prečku i propustio ipak donijeti Atalanti zasluženu pobjedu. Što se tiče hrvatskih igrača, Pašalić je odigrao vrlo dobro svih 90 minuta za goste, dok je Marko Pjaca cijeli susret proveo na klupi za pričuve Fiorentine.