Premiership, 30. kolo, 10.03.2019, 17:30 h
Arsenal 2:0 Manchester United
Manchester United

Arsenal nanio Solskjaeru prvi prvenstveni poraz na klupi Uniteda

Branimir Korać • nedjelja, 10.03.2019.

U 30. kolu engleskog prvenstva Arsenal je ugostio Manchester United i upisao pobjedu 2:0. Ovo je prvi poraz Olea Gunnara Solskjaera na klupi Manchester United u engleskom prvenstvu...

Morao je seriji Olea Gunnara Solskjaera doći kraj, a stigao je na Emiratesu. Arsenal je bio bolji od Manchester Uniteda s 2:0 u susretu u kojem su i gosti imali prilike, ali Arsenal je svoje bolje koristio.

Serija od devet uzastopnih gostujućih pobjeda Uniteda tako je također prekinut, a u odličnom susretu gosti su bili ti koji su mogli prvi do gola. U desetoj minuti Romelu Lukaku je imao odličnu priliku, ali iz peterca nije poslao loptu u mrežu nego u gredu.

Kazna je stigla vrlo brzo. U 12. minuti Arsenal je stigao do vodstva kada je iz prilične udaljenosti po golu opalio Granit Xhaka lopta je prevarila De Geu i ušla u mrežu.

Embed from Getty Images

U završnici prvog poluvremena gosti su imali još dvije odlične prilike, ali Fred je pogodio okvir gola, a Leno odlično obranio pokušaj Lukakua koji nije imao svoj dan.

I na startu drugog dijela njemački vratar zaustavio je Belgijca, a onda je stigla odluka. U 50. minuti Fred je nepotrebno skrivio kazneni udarac koji Pierre-Emerick Aubameyang pretvara u pogodak.

Do kraja susreta domaćin je uspio zadržati ovu prednost i doći do vrijedna tri boda.