Zagreb iznenadio Libertas, Dr. Časl treći put zaredom do trofeja

Sportnet, Mihaela Bradovski • četvrtak, 14.03.2019.

Odigran je završni turnir Hrvatskog kupa za stolnotenisače i stolnotenisačice, a trofej su odnijeli Zagreb u muškoj te Dr. Časl u ženskoj konkurenciji...

Stolnotenisači Zagreba i stolnotenisačice Dr. Časla osvajači su Hrvatskog kupa. Zagrepčani su u finalu iznenadili favorizirane Dubrovčane s 3:1, te nakon dvije sezone prekinuli njihovu dominaciju u ovom natjecanju. Treće mjesto pripalo je osječkom Vodovodu, koji je bio domaćin Final Foura, a pobijedili su Zabok s 3:0.

Zagrebački Dr. Časl, koji je bio domaćin Final Foura, je po treći put uzastopce osvajač Kupa, a kao i lani u finalu su svladali Varaždin (3:0). U borbi za treće mjesto TIS je pobijedio Zabok s 3:0.

Final Four Hrvatskog kupa (M)

Susret za 3. mjesto: Zabok - Vodovod 0:3: Posavec - Banek 0:3 (-6, -5, -9), Iveković - Zovko 0:3 (-5, -3, -4), Kramarić - Knežević 0:3 (-6, -3, -3)

Finale: Libertas Marinkolor - Zagreb 1:3: Japec - Maglić 0:3 (-7, -15, -4), Simović - Fučec 3:1 (7, 4, -7, 4), Juzbašić - Zovko 1:3 (-2, -8, 7, -7), Japec - Fučec 2:3 (-6, 6, 9, -7, -8)

Final Four Hrvatskog kupa (Ž)

Susret za 3. mjesto: TIS - Zabok 3:0: Cakol - Fučkar 3:0 (7, 3, 3), Bardač - D. Arapović 3:0 (5, 7, 6), Jazbec - Martinec 3:0 (13, 6, 6)

Finale: Varaždin - Dr. Časl 0:3: Malobabić - Yu Fu 0:3 (-9, -3, -4), Petek - Ni Xia Lian 0:3 (-10, -5, -7), Matijašec - Đurak 0:3 (-6, -1, -7)