Noel slavio u posljednjem slalomu, Rodeš vrlo dobar 10., Elias Kolega 21.

Jan Šneler • nedjelja, 17.03.2019.

Na posljednjem slalomu sezone u andorskom Soldeu do pobjede je došao francuski skijaš Clement Noel, a odlične rezultate ostvarili su i hrvatski skijaši...

Održana je i posljednja utrka na ovogodišnjem Svjetskom skijaškom kupu. Na završnici sezone u Soldeu, u slalomskoj utrci slavio je Clement Noel.

Francuz je bio najbolji u prvoj vožnji, a prednost je potvrdio u nastavku i s 18 stotinki slavio ispred Manuela Fellera koji je nakon devetog mjesta u prvoj vožnji došao do postolja. Na treće mjesto smjestio se Daniel Yule koji je zaostao 83 stotinke za pobjednikom.

Sjajan nastup odradio je Istok Rodeš. U prvoj vožnji bio je 22., no najboljom vožnjom u nastavku došao je do ukupno 10. mjesta sa sekundom i 28 stotinke zaostatka. Do mjesta u prvih pet dijelilo ga je samo 30 stotinki. Drugi hrvatski predstavnik, Elias Kolega sezonu je okončao 21. mjesto sa dvije sekunde i 53 stotinke zaostatka.

Osvajača Malog kristalnog globusa i najbolji skijaš svijeta Marcel Hirscher završio je sezonu na 14. mjestu.