Hrvatski Telekom Prva liga, 26. kolo, 29.03.2019, 16:30 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 1.750

Branimir Korać • petak, 29.03.2019.

U vrlo zanimljivom dvoboju 26. kola u Gradskom vrtu su se susreli Osijek i Gorica. Osječani su tražili prekid niza utakmica bez pobjede, no nisu ga prekinuli, morali su se zadovoljiti remijem 2:2...

Uoči ovog dvoboja Zoran Zekić govorio je o pritisku s kojim se susreće u posljednje vrijeme, a on bi se mogao pojačati nakon što je i peti put zaredom ostao bez pobjede. Osječani su ugostili Goricu i remizirali 2:2. po prilikama su možda zaslužili i sva tri boda, ali ne treba zaboraviti da su se dva puta morali vraćati iz rezultatskog zaostatka.

Domaćin je imao veći posjed lopte i inicijativu te je u nekoliko navrata zaprijetio prvenstveno preko Mirka Marića, ali gosti su prvi došli do pogotka. U 40. minuti Kristijan Lovrić dobio je loptu u kaznenom prostoru, odlično opalio i pogodio za vodstvo.

S tih 0:1 otišlo se na odmor te se očekivao bolji i prvenstveno agresivniji Osijek u nastavku. Zekić je na travnjak poslao Ejupija i Hentyja i tako povećao broj ofenzivno orijentiranih igrača i to se isplatilo u 57. minuti.

Janža je upisao asistenciju, odlično je pronašao u 16 metara Škorića koji iz blizine šalje loptu iza leđa Kahline.

Već u sljedećem napadu gosti su se vratili u rezultatsku prednost. Sjajnim udarcem loptu je u mrežu poslao još jednom Lovrić.

Nije to pokolebalo Osječane koji su se ponovno našli u zaostatku i još jednom krenuli po poravnanje. Do njega su došli u 69. minuti kada je još jednom Janža dobro pronašao suigrača, ovaj put Ejupija koji s ruba kaznenog prostora odlično pogađa za 2:2.

Malo je nedostajalo da se Goričani opet vrate u vodstvo. Zwolinski i Suk opasno su prijetili, ali rezultat se nije mijenjao.

U samoj završnici Osječani su ostali bez Ejupija koji je zaradio drugi žuti karton, ali i bez Zekića koji je isključen zbog prigovora. Ostalo je 2:2, nezadovoljni mogu biti i jedni i drugi.