Loša šuterska večer Darija Šarića, Minnesota ipak tijesno slavila

Branimir Korać • četvrtak, 04.04.2019.

Minnesota Timberwolvesi ubilježili su novu pobjedu i to 35. ove sezone. Gostovali su kod Dallas Mavericksa i slavili sa 110:108, a Dario Šarić bio je dvoznamenkast...

Timberwolvesi i Mavericksi tek dovršavaju sezonu, nemaju nikakvih mogućnosti za ulazak u doigravanje i ovaj dvoboj bio je tek za prestiž. Minnesota je u njemu slavila sa 110:108.

Domaćin je u posljednjoj dionici zaprijetio povratkom, međutim Minnesota je uspjela odbaciti taj napad i na kraju upisati tu pobjedu.

U zadnjoj minuti susreta Andrew Wiggins ubacio je važan koš i 19 sekundi prije kraja postavio konačan rezultat. Sa sirenom je pokušao Jalen Brunson donijeti pobjedu Minnesoti, no šut za tricu nije ušao.

Dario Šarić igrao je 30 minuta i za to vrijeme ubacio 14 poena , no šuterski nije briljirao i za dva je šutirao 3/6, a za tricu 2/8 dok je dodao 2/2 s linije slobodnih bacanja. Osim toga uhvatio je pet skokova i podijelio tri asistencije.

Prvo ime Minnesote bio je Karl-Anthony Towns s 28 poena i 13 skokova dok je Wiggins dodao 19 poena i sedam asistencija. Kod Dallasa Luka Dončić ubacio je 27 poena uz 12 skokova i šest asistencija, a Dwight Powell 25 poena uz osam skokova.

Sunsi su glatko poraženi na svom parketu od Jazzera koji su bez većih stresova otišli do pobjede 118:97. Rutinski odrađen posao za Utah i loša vijest za Sunse koji su ostali bez Devina Bookera zbog ozljede gležnja.

Donovan Mitchell predvodio je Jazzere s 29 poena, šest asistencija i pet skokova, Joe Ingles dodao je 27 poena, osam asistencija i pet skokova, a Rudy Gobert 17 poena i 13 skokova. Kod Sunsa Richaun Holmes ubilježio je 16 poena i devet skokova dok je Elie Okobo dodao 15 poena. Dragan Bender je za 23 minute ubacio sedam poena (3/3 za dva, 0/4 za tri, 1/1 slobodna) uz sedam skokova i tri asistencije.

Rutinski posao odradili su Rocketsi koji su u gostima pregazili Clipperse sa 135:103. Domaćin nije briljirao, a nije se istaknuo niti Ivica Zubac koji je dobio 20 minuta i morao se zadovoljiti s pet poena (1/3 za dva, 3/4 slobodna), osam skokova i tri osvojene lopte.

James Harden ubilježio je 31 poen, sedam skokova i sedam asistencija, Chris Paul 29 poena i sedam asistencija, a Clint Capela 24 poena i 15 skokova. Kod domaćina Shia Gilgeous-Alexander ubacio je 20 poena, a Danilo Gallinari 16 poena.