Sjajnim nastupom Tin Srbić osvojio srebro na Europskom prvenstvu

Jan Šneler • nedjelja, 14.04.2019.

Na Europskom prvenstvu u gimnastici koje se održava u poljskom Szczecinu, hrvatski gimnastičar Tin Srbić osvojio je prvu europsku medalju...

Sjajne vijesti stigle su iz Poljske. Na Europskom prvenstvu u gimnastici, u natjecanju na preči, Tin Srbić osvojio je srebro. Nakon svjetskog zlata iz Montreala, ovo je najboljem hrvatskom gimnastičaru prva medalja s Europskog prvenstva.

Srbić je kvalifikacije zaključio na trećem mjestu, a u finalu je popravio taj rezultat. Osvojio je 14.900 bodova što je bilo dovoljno za srebrnu medalju. Prvo mjesto pripalo je legendarnom Nizozemcu Epkeu Zonderlandu, a broncu je osvojio još jedan sjajni gimnastičar, Rus Artur Dalalojan.