Hrvatski Telekom Prva liga, 29. kolo, 14.04.2019, 19:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 2.410

Jairo novim golom donio Hajduku važne bodove u Kranjčevićevoj

Mihaela Bradovski • nedjelja, 14.04.2019.

Izravan dvoboj konkurenata u borbi za Europu pripao je Hajduku. Splićani su u Kranjčevićevoj slavili protiv Lokomotive s 1:0 novim vrijednim pogotkom Jaira...

Hajduk je odigrao dobru utakmicu u Kranjčevićevoj i zasluženo je slavio protiv Lokomotive. Igralo se ravnopravno uz blagu inicijativu Splićana, ali prilike Hajduka bile su zrelije, a jednu od njih iskoristio je Jairo. Brazilac igra sve bolje, kada je tek došao pokazao je da zna, ali nije bio konkretan , no sada se sve to promijenilo i jedna je od najjačih Hajdukovih karika.

Od početka susreta Splićani su izgledali opasnije i imali su nekoliko sasvim solidnih prilika koje nisu iskoristili. Lokomotiva je konkretnije zaprijetila tek u završnici poluvremena i tzo preko Radonjića i Ivanušeca čiji su udarci mogli biti i bolji.

Hajduk je vodio igru, a Lokomotiva je tražila priliku uglavnom iz kontranapada, no i to su Splićani uredno iskontrolirali.

Prva velika prijetnja na susretu došla je tek u 74. minuti, a u opasnosti je bila Grbićeva mreža. Nakon kornera lopta je došla do Nejašmića koji dobro gađa u kut, ali lopta pogađa vratnicu.

U 80. minuti Hajduk ipak dolazi do vodstva. Gyurcso je bio s loptom na lijevoj strani kaznenog prostora, vratio ju je u sredinu za Jaira koji rutinski s desetak metara zabija za vodstvo.

Imao je Jairo još jednu veliku priliku nakon pogreške Majstorovića, no Grbić je obranio da bi u 88. minuti Nejašmić poslao loptu u mrežu, no gol nije priznat zbog zaleđa.

Ostalo je 1:0 za Hajduk koji tako dolazi do vrijednih bodova u borbi za Europu.