Bayern teško slavio protiv Werdera i učvrstio vodeću poziciju, Augsburg potopio Stuttgart

Jan Šneler • subota, 20.04.2019.

U Njemačkoj se igra 30. kolo Bundeslige, a nastavljaju se borbe za sam vrh tablice, kao i za ostanak u prvoligaškom društvu...

Ako ne bude nekih nepredviđenih kikseva, do samoga kraja vodit će se gusta borba za naslov prvaka Njemačke. Bayern trenutno ima četiri boda više od Borussije Dortmund (utakmica manje), ali danas Bavarci nisu lagano stigli do pobjede.

Pritisak Bavaraca bio je jak i u prvom dijelu, ali je u nastavku Werder doslovno bio na udaru sa svih strana. Pokušavali su domaći iz svih pozicija, odlične prilike imali Robert Lewandowski i Thomas Muller, no pogotka nije bilo.

Bayernu nije naročito pomogla ni činjenica da od 58. minute zbog drugog žutog kartona Miloša Veljkovića imaju igrača više. Lopta nikako nije htjela ući u gol. U situaciji kada imate fantastičnih prilika koje neće ući u gol, vrlo često postignete pogodak na sretan način. Tako je Niklas Sule u 75. minuti silovito tukao s ruba šesnaesterca, lopta je nekoga pogodila u bloku i sretno se odbila u mrežu.

Nastavio je Bayern i nakon toga s pritiskom, nizao šanse pa je tako Lewandowski pogodio i prečku, ali do povećanja prednosti Bavarci nisu stigli.

Stuttgart je sve bliže ispadanju iz Bundeslige, a koliko slabo igraju pokazuje današnji susret u kojem su primili čak šest pogodaka od Augsburga. Sjajno je domaći sastav otvorio utakmicu i već nakon pola sata imao ogromnih 3:0. Goste je načeo Rani Khedira u 11. minuti, a vodstvo povećao Andre Hahn sedam minuta kasnije. Sjajnih 30 minuta zaokružio je pogotkom Philipp Max.

U nastavku je Augsburg nastavio s boljom igrom i vrlo brzo riješio sve dvojbe. U 53. minuti Marco Richter zabija za 4:0 da bi Max drugim pogotkom postavio 5:0 u 60. minuti. Konačni rezultat postavio je Richter dvadesetak minuta prije kraja. Stuttgart je imao nekoliko prilika za počasni pogodak, no preciznosti nije bilo.

Bayer je nastavio pozitivnu seriju protiv fenjeraša Nürnberga. Potpuno su dominirali domaći i posve zasluženo stigli do važne pobjede u borbi za europska natjecanja. Strijelci rutinske pobjede bili su Lucas Alario u 61. minuti i Kevin Volland na samom kraju susreta.

U derbiju sredine tablice Mainz je rutinski slavio protiv Fortune Düsseldorf s 3:1. Već nakon minute domaći su vodili pogotkom Jeana-Philippea Matete. Gosti su uspjeli izjednačiti u 19. minuti preko Dodija Lukebakija. Uzbudljivo prvo poluvrijeme završilo je bez pobjednika, a uzbuđenja su se nastavila u drugom dijelu.

U 58. minuti Fortuna je imala priliku doći do vodstva, no Lukebakio nije bio precizan s bijele točke. Kazna je došla deset minuta kasnije kada Karim Onisiwo pogađa za 2:1 Mainza. Na kraju susreta, u 87. minuti Mateta postavlja konačnih 3:1.