Bajić: "Odigrali smo tri fantastične četvrtine uz izvanrednu obranu i bez greške"

Sportnet • subota, 20.04.2019.

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti pobjednici su Regionalne vaterpolske lige. Žapci su u finalu Final Foura slavili nad Jugom rezultatom 13:12...

U atmosferi dostojnoj najvećeg hvatskog vaterpolskog susreta i ispunjenih tribina domaćeg bazena, Mladostaši su podigli prvi trofej nakon osam godina posta.

''Mislim da smo odigrali tri fantastične četvrtine. Izvanredna obrana, bez greške. Imali smo vrlo dobrog igrača više i jako dobro igrača manje. Bili smo u manjem padu u drugoj polovici sezone, ali vratili smo se kada je to bilo najpotrebnije. Čestitke ovim momcima i neka im je ovo poticaj za daljnji rad i daljnje uspjehe! Mislim da je ovo veliki dan za Mladost i povratak zagrebačkog vaterpola na staze stare slave'', izjavio je nakon utakmice trener Mladosti Zoran Bajić.

Mladost je dominirala od samog početka susreta, a odličnom obranom zatvorila je napad jedne od najboljih ekipa u Europi. Jug se probudio u zadnjoj četvrtini i smanjio zaostatak od čak sedam golova na jedan, ali nije bilo dovoljno. U redovima Mladosti u strijelce se upisalo čak devet igrača, a najučinkovitiji je s tri pogotka bio Lovre Miloš, ujedno i najbolji igrač finala. Kod Juga je najbolji strijalac bio Hrvoje Benić s pet pogodaka.

"Došao je kraj i našoj seriji trofeja u domaćim natjecanjima. Mladost je sasvim zasluženo pobijedila. Čestitam Madosti, ovo je njihov dan kada samo o njima trebamo pričati, naša igra bila je za zaborav", izjavio je trener Juga CO Vjekoslav Kobešćak.

Trofej je kruna odlične sezone vaterpolista Mladosti u Regionalnoj ligi koju su završili na prvom mjestu tijekom regularnog dijela. Ispred vaterpolista Juga sada su izazovi u Ligi prvaka dok se Mladost okreće prvenstvu Hrvatske.