Hrvatski Telekom Prva liga, 31. kolo, 27.04.2019, 19:00 h, Stadion Gradski vrt, gledatelja: 3.310

Branimir Korać • subota, 27.04.2019.

Osijek je u Gradskom vrtu slavio protiv Dinama s 2:1 i tako učvrstio treću poziciju na ljestvici. Osječani su slavili zahvaljujući preokretu nakon što je Dinamo poveo golom Šituma, ali domaćin ipak okrenuo rezultat...

U prvoj utakmici nakon što je i matematički osigurao naslov prvaka, Dinamo je upisao poraz. U gostima kod Osijeka, Nenad Bjelica nastupio je s prošaranom postavom i na kraju je ostao bez bodova.

Modri su dobar dio drugog dijela odradili i s igračem manje nakon što je isključen Dino Perić, svejedno su prijetili, ali rezultat se nije promijenio.

Počelo je dinamično, a prva veća prilika stigla je u 17. minuti. Pilj je ubacio iz kornera, najviši u skoku bio je Guti, ali u posljednji trenutak spašava Moharrami koji odbija loptu s gol crte.

Dinamo dolazi do vodstva u 20. minuti kada obrana Osijeka nije dobro reagirala, zatim je Malenica obranio pokušaj Atiemwena, ali Šitum je bio na odbijenoj lopti i zabio za vodstvo.

U završnici prvog dijela Osijek se vratio u utakmicu. Bila je to dobra akcija koju je asistencijom okrunio Šorša, ubacio je loptu za Talysa koji lijepo zabija za 1:1.

U drugom dijelu Dinamo je ozbiljno prijetio i malo je nedostajalo da se vrati u vodstvo.

U 60. minuti Atiemwen je loše reagirao nakon što se našao u odličnoj situaciji, a već u sljedećem napadu Andrić je bio praktički na gol liniji, ali nije uspio poslati loptu u mrežu, Malenicu je odmah testirao i Šitum, ali osječki vratar sjajno brani.

Od 66. minute Dinamo ostaje s igračem manje kada Perić zarađuje drugi žuti karton praktički na sredini terena, a deset minuta kasnije domaćin dolazi do preokreta. Musa je igrao rukom u kaznenom prostoru i dosuđen je jedanaesterac koji Mirko Marić pretvara u pogodak.

U završnici susreta Dinamo je pritisnuo i tražio poravnanje, pred gol je otišao i Danijel Zagorac, ali rezultat se nije mijenjao i ostalo je 2:1 za domaćina koji odmiče Hajduku na tri boda.