Kielce kao u transu, PSG u ogromnim problemima i pred ispadanjem u četvrtfinalu

Mihaela Bradovski • subota, 27.04.2019.

U prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka, Kielce je s vrlo visokih 34:24 stiglo do pobjede protiv PSG-a i tako jednog od glavnih favorita za titulu dovelo na rub ispadanja...

Nakon prvih utakmica četvrtfinala Lige prvaka dosta toga već je poznato ili se barem tako čini. Velike prednosti uoči uzvrata imaju Barcelona i Veszprem koji su glatko slavili u gostima te Vardar i Kielce koji su bili vrlo uvjerljivi na svom parketu.

Kielce je posljednje bilo na parketu i to protiv favoriziranog PSG-a koji je jedan od glavnih kandidata za naslov prvaka Europe, ali po svemu sudeći sada će jako teško uopće do završnog turnira. Naime Poljaci su na svom parketu slavili s 34:24 i imaju ogromnu prednost.

Velike zasluge za to ima Vladimir Cupara koji je vrlo dobro branio cijelim tijekom susreta, skupio je 18 obrana i Filip Ivić nije niti dobio priliku.

Još na sredini prvog poluvremena rezultatski su momčadi bile gotovo poravnate. Vodio je domaćin 9:8, imao je PSG napad za poravnanje, ali Cupara brani pokušaj Luca Abaloa.

Nakon toga kreće odvajanje domaćina, 5:1 radi Kielce i na odmor nosi lijepu prednost.

U nastavku susreta Parižani su nekoliko puta došli na minus tri, ali nisu uspjeli potpuno se vratiti, dapače, u zadnjih 15 minuta domaćin je igrao odlično i pobjegao na ogromnih 34:24 koji mu garantiraju mirniji uzvrat iako će PSG sigurno pritisnuti od početka na svom parketu i tražiti veliki preokret.

Po šest golova kod domaćina postigli su Uladzislau Kuleš i Artsem Karalek, Luka Cindrić dodao je pet golova. Kod PSG-a Uwe Gensheimer zabio je čak 11 golova, šest je dodao Nedim Remili, a pet Mikkel Hansen. Ostali su prilično podbacili.

Loša vijest za PSG je to da je samo jednom u povijesti Lige prvaka došlo do preokreta nakon tako velikog zaostatka i to 2012. godine kada je Füchse izgubio od Ademar Leona 34:23 pa slavio s 29:18.

"Moramo biti zadovoljni ovom pobjedom, ali za tjedan dana nas svejedno očekuje teška utakmica. Znamo što PSG može stoga se moramo dobro odmoriti i pripremiti za veliku utakmicu u Parizu", rekao je nakon susreta Marko Mamić koji je dao veliki doprinos u obrani.