Premiership, 37. kolo, 04.05.2019, 13:00 h
Bournemouth 1:0 Tottenham
Tottenham

Tottenham do 91. izdržao s devetoricom, Bournemouth ipak uspio slaviti

Petar Jenjić • subota, 04.05.2019.

Nogometaši Bournemoutha na domaćem su terenu minimalno svladali Tottenham koji je gotovo cijelo drugo poluvrijeme igrao s devetoricom igrača...

Zanimljiva je bila utakmica 37. kola engleskog Premiershipa gdje je do prve pobjede protiv Tottenhama u najvišem rangu. Na domaćem su terenu slavili s 1:0, a nimalo nije odmogla niti činjenica kako su gosti u razmaku od 43. do 48. minute ostali s dva igrača manje.

Prvih 45 minuta bilo je vrlo zanimljivo, iako nismo vidjeli nijedan pogodak. Jako puno mogli su žaliti gosti za propuštenim prilikama ili da budemo precizniji, zahvaljujući odličnim obranama Marka Traversa nisu došli do vodstva.

Tako je u 14. minuti obranio dobar udarac Delea Allija, a pet minuta kasnije i odličnu priliku Lucasa Moure. Nešto kasnije Moura je ponovno bio ispred vratara Bournemoutha koji je još jednom odlično obranio. U 33. minuti Rose je sjajno ubacio, Alli je visoko skočio i sjajno pucao glavom pod gredu, no Travers je ponovno bio na pravom mjestu.

I onda je u završnici poluvremena Tottenham ostao s igračem manje. Frustrirani Heung-Min Son zbog gubitka lopte udario je Lerma, a sudac bez previše razmišljanja izvukao crveni karton.

Odmah na početku drugog poluvremena Pochettino se odlučio na dvije promjene, a jedna od njih bio je Juan Foyth. Upravo je taj igrač nakon samo dvije minute i 20 sekundi u igri oštro startao na Simpsona te i on zaradio izravan crveni karton.

Trudila se domaća momčad doći do pogotka, ali do toga nikako nije uspijevala doći. Uputila je nekoliko solidnih pokušaja, no posebno vrijedi izdvojiti 73. minutu kada je Jordon Ibe dobro pucao, ali je Hugo Lloris odbio njegov udarac.

I onda u 91. minuti posustala je obrana Tottenhama. Ryan Fraser ubacio je iz kornera, a Nathan Ake potpuno neometan glavom skrenuo u mrežu.