United nakon remija protiv Huddersfielda prekrižio Ligu prvaka sljedeće sezone

Marjan Kreševac • nedjelja, 05.05.2019.

Osim borbe za naslov prvaka Engleske, vodi se i borba za mjesta u Ligi prvaka sljedeće sezone. Četiri kluba bore se za dva mjesta u elitnom nogometnom natjecanju. Nakon što je Tottenham jučer kompromitirao svoje izglede porazom od Bournemoutha, danas su na svjetla pozornice izašli Chelsea i Manchester United. Chelsea je s uvjerljivih 3:0 slavio protiv Watforda dok je United odigrao mršavih 1:1 protiv Huddersfielda...

Manchester Unitedu u današnjem susretu igrala je jedino pobjeda protiv fenjeraša Huddersfielda i nada u loše nastupe ostalih pretendenata na mjesta u Ligi prvaka. Upravo na takav način Crveni vragovi su i ušli u susret. Prvu priliku na susretu imamo je Rashford u šestoj minuti, ali njegov udarac po sredini gola nije bio ozbiljna prijetnja za domaćeg vratara.

Dvije minute kasnije, točnije u osmoj, Manchester United je došao do vodstva, Scott McTominay u kaznenom prostoru okrenuo je domaćeg braniča kao da ovaj ne postoji, tukao prema golu i zahvaljujući lošoj reakciji vratara kojem je lopta prošla kraj noge pogodio suprotni kut za vodstvo 1:0. Rano vodstvo nije umrtvilo goste, odlučili su što prije postići još jedan pogodak i riješiti sve eventualne dvojbe.

Zaprijetili su prvo Rashford u 11. minuti, a ubrzo nakon njega i Lindelöf i McTominay, ali na sreću domaćih navijača braniči Huddersfielda uspjeli su izblokirati sve njihove pokušaje. Nakon početnog pritiska Uniteda domaći su uspjeli doći malo do zraka i prostora pa su po prvi puta zaprijetili De Gei u 24. minuti kada je udarac iz daljine oprobao Bacuna no na njegovu žalost lopta je zamalo otišla pored desne vratnice.

Kako se primicalo poluvrijeme tako su domaći postajali sve opasniji i konkretniji, ali do kraja prvog dijela nisu uspjeli promijeniti rezultat na semaforu. Uspjeli su to u 60. minuti nakon što je Jonas Lössl nakon brzog kontranapada u kaznenom prostoru pronašao Mbenzu koji preciznim udarcem po sredini gola donosi svojoj momčadi izjednačenje, a istovremeno šok i nevjericu na lica gostujućih igrača i navijača.

Dali su igrači Uniteda sve od sebe ne bi li ponovno došli u vodstvo i priskrbili si tri zlata vrijedna boda, ali svi njihovi pokušaji ostali su bez adekvatne nagrade, svi pokušaji završavali su u bloku ili kao obrane domaćeg vratara. Nakon ovog remija United je izgubio izglede za nastupom u Ligi prvaka sljedeće sezone.

U utakmici između Chelseaja i Watforda u prvom poluvremenu gledali smo nogomet s puno pokušaja, ali isto toliko i promašaja. Iako je Chelsea bio na svom terenu i bodovi su mu jako bitni za Ligu prvaka Watford je bio taj koji je stvorio više prigoda u prvom dijelu susreta. Posebno raspoložen u gostujućim redovima bio je Gerard Deulofeu, za promašaje.

Kako obično biva prema onoj izlizanoj nogometnoj o promašajima i kazni, Watford je kažnjen vrlo brzo na početku drugog dijela. U 48. minuti Hazard je izveo korner, Ruben Loftus-Cheek bio je najspretniji u skoku i glavom poslao loptu u mrežu za toliko željeno vodstvo svoje momčadi. Nakon što je Chelsea probio led sve ostalo je bilo rutina.

Do kraja susreta vidjeli smo još dva pogotka u gostujućoj mreži, prvo je u 51. minuti David Luiz zabio glavom ponovno nakon Hazardovog ubacivanja iz kuta da bi sve riješio u 75. minuti Higuaín udarcem iz teške pozicije s desne strane po sredini gola. Chelsea je s ova tri boda preskočio Tottenham i trenutačno se nalazi na trećem mjestu na tablici. Sada je sve u njihovim rukama, ako pobjede u posljednjem kolu bez obzira na ostale rezultate bit će sudionici Lige prvaka.

Mateo Kovačić odigrao je cijeli susret za domaću momčad.