Szeged i PSG izbrisali ogroman zaostatak pa pali u završnici, Karačić i Cindrić najefikasniji kod polufinalista

Mihaela Bradovski • nedjelja, 05.05.2019.

PSG i Szeged dokazali su snagu i kvalitetu pobjedama u uzvratima protiv Kielcea i Vardara, ali one ipak nisu bile dovoljne za plasman na završni turnir Lige prvaka...

Vardar je u prvom susretu pregazio Szeged s 31:23 i činilo se da je riješio pitanje prolaza već u prvom susretu, međutim Mađari se nisu samo tako predali. U biti imaju za čim itekako žaliti, već do poluvremena dostigli su zaostatak i na odmoru su vodili 17:9 te napravili ogroman posao. I umjesto da to naplate, u drugom dijelu potpuno su pali i nisu izdržali.

Još u 42. minuti Szeged je imao željenih plus osam, ali onda kreću problemi, Vardar radi seriju 6:0, dolazi na samo dva razlike u svega osam minuta i bilo je jasno da se domaćin neće od toga oporaviti.

Nije pomoglo sedam golova i stopostotna realizacija Bencea Banhidija, Dean Bombač dodao je šest golova, a Dmitrij Žitnikov pet. Mirko Alilović upisao je sedam obrana, a Marin Šego dvije.

Prvo ime Vardara bio je Igor Karačić s osam golova, a pratio ga je s pet Dainis Krištopans. Ivan Čupić dodao je dva pogotka.

Drama se odvijala i u Parizu gdje je PSG pokušao dostići deset golova zaostatka iz Poljske. Na kraju je ostao malo kratak iako je i on poput Szegeda furioznim ulaskom u susret pružio si šansu, došao do željene prednosti i pao u završnici.

Parižani su na krilima utakmice života Nedima Remilija došli do 11 razlike, ali nisu tu razliku zadržali i u završnici susreta Kielce je stiglo do poraza koji se mogao progutati.

Četiri minute prije kraja imali su Parižani vodstvo 34:24 i napad, ali Cupara brani Toftu Hansenu. Nakon toga zabija Aguinagalde sa sedam metara pa Sagosen ne pogađa na drugoj strani i Kuleš na ulasku u zadnju minutu golom za 34:26 najavljuje prolaz Kielcea na završni turnir.

Kod PSG-a Remili je zabio čak 13 golova, a po pet su dodali Uwe Gensheimer i Luc Abalo. Kod Kielcea Luka Cindrić zabio je šest golova, a Kuleš pet.