Mladost bolja nego u Zagrebu, ali Jug ipak došao do 2-0 i na korak do titule

Jan Šneler • subota, 11.05.2019.

U drugom susretu finalne serije Prvenstva Hrvatske Jug je u Gružu stigao do druge pobjede i time se primakao na korak od naslova prvaka...

Očekivali smo uzbudljiviju i bolju utakmicu u Dubrovniku nego onu koja se odigrala u Zagrebu i dobili smo sve što smo tražili. Obje momčadi odigrale su kvalitetno, vratari su bili sjajni i u vrlo neizvjesnoj završnici do pobjede je došla dubrovačka momčad.

Prve dvije četvrtine bile su prilično izjednačene. U prvih osam minuta niti jedna se momčad nije istaknula konkretnim napadačkim učinkom, svaka je postigla po pogodak, a vratari su upisivali prve obrane. U nastavku su se pak vodstva izmjenjivala da bi se na odmor otišlo s 5:5.

Međutim, treća dionica susreta pripala je Jugu koji je čak došao i do dva pogotka razlike minutu prije kraja (8:6), no Luka Bajić tada zabija važan pogodaka za ostanak u priključku. S tih 8:7 ušlo se u posljednju četvrtinu. Iako je Jug uspijevao održati taj zgoditak prednosti ono u čemu nije uspio bilo je imalo osjetnije odvajanje.

Maro Joković dvije i pol minute prije kraja poentirao je za 10:9 i upravo se taj pogodak na kraju pokazao presudnim. Mladost je svoj posljednji napad, dvadesetak sekundi prije kraja, okončala pomalo brzopleto, Toni Popadić pronalazio je rješenje za te gostujuće pokušaje te je Jug tako poveo s 2:0 u seriji.

Sjajni Jugov vratar upisao je čak 16 obrana dok je s druge strane Ivan Marcelić skupio njih 10. Kod Juga je sjajan bio Joković s četiri pogotka, a Mladost su predvodili Bajić i Miloš Ćuk s dva gola.

Nije ovo bila najbolja partija Mladosti, bez obzira na neizvjestan rezultat i Žapci mogu žaliti za ovom prilikom. Ćuk, Lovre Miloš i Ivan Buljubašić koji su nerijetko najbolji igrači danas su imali kombinirani učinak šuta 4/16.

Treća utakmica između Juga i Mladosti na rasporedu je za osam dana u Zagrebu. U slučaju da Mladost upiše pobjedu četvrta utakmica igrat će se u Dubrovniku, dok će u slučaju pobjede Juga, dubrovački klub osvojiti naslov prvaka.