Jug nadigrao Spandau i osigurao prvo mjesto u skupini

Branimir Korać • srijeda, 15.05.2019.

Vaterpolisti Juga upisali su novu pobjedu u Ligi prvaka i tako su osigurali prvo mjesto u svojoj skupini uoči puta na završni turnir. U zadnjem kolu lakoćom su svladali posljednjeplasirani Spandau s 14:9...

Rutinski odrađen posao Jugaša u zadnjem kolu Lige prvaka vaterpolista. U Dubrovnik je doputovao Spandau 04 koji je već ranije znao da će završiti na posljednjem mjestu u skupini te je Jug rutinski slavio s 14:9.

Nije bilo neke posebne neizvjesnosti. Jug je potpuno kontrolirao susret i nije dopustio Spandauu nikakvo kompliciranje dvoboja.

Domaćin je otvorio utakmicu vodstvom 4:0 i tek u nekoliko navrata do kraja dvoboja uspjeli su Nijemci smanjiti na dva gola zaostatka.

No svaki put kada bi se Spandau približio, Jug je imao odgovor i čvrstom obranom nije dopustio Nijemcima da dođu na gol zaostatka i tako se posve vrate u susret. Spandau je imao prilika u završnici prvog poluvremena, ali Jugova obrana i Toni Popadić spriječili su smanjenje zaostatka.

Na odmoru je bilo 6:4 da bi Jug na startu drugog poluvremena povezao dva gola i ponovno se odvojio. U zadnjoj dionici Spandau se ponovno prišuljao na minus dva, no uz dva gola Tomasovića i jedan Garcije domaćin ponovno bježi, ovaj put na konačnih 14:9.

Po dva gola kod Juga postigli su Marko Macan, Loren Fatović, Daniil Merkulov i Marin Tomasović, a kod gostiju tri gola postigao je Marko Stamm.

Protivnik Juga u četvrtfinalu u Hannoveru bit će Ferencvaroš koji je bio četvrti u skupini A, Olympiakos igra protiv Brescije, BPM Sport Management igra s Barcelonetom, a Pro Recco protiv Hannovera.