Aston Villa posljednji putnik u Premiership, Kalinić susret odgledao s klupe

Petar Jenjić • ponedjeljak, 27.05.2019.

Nogometaši Aston Ville posljednji su putnici u Premiership za sljedeću sezonu. U finalu doigravanja na Wembleyju, svladali su Derby s 2:1...

Aston Villa vraća se u Premiership po prvi puta nakon 2016. godine. Prošle sezone u finalu zaustavio ju je Fulham, ali danas nije ponovno posustala na posljednjem koraku. Finale na Wembleyju donijelo je dvoboj protiv Derbyja i pobjedu od 2:1.

Tako je kompletirana postava engleske Premier lige za sljedeću sezonu, a ranije su svoje mjesto osigurali Norwich i Sheffield. S druge strane, Derby još uvijek čeka na povratak u vrh, od sezone 2007./08.

Visok ulog donio je i očekivano visoku kompetitivnost obiju momčadi. Međutim, nijedna ekipa nije mogla biti zadovoljna sveukupnom igrom, s obzirom na to da pravih prilika gotovo da i nije bilo. Unatoč svemu, navijači jedne ekipe ipak su mogli biti nešto zadovoljniji nakon prvih 45 minuta.

I u samoj završnici prvog poluvremena Aston Villa je stigla do vodstva. Lijepo je s desne strane centrirao Ahmed Elmohamad, a na njegovo ubacivanje natrčao je Anwar El-Ghazi i s vrha peterca glavom skrenuo loptu u mrežu.

Iako se činilo gotovo iz ničega, Villa je podebljala vodstvo u 59. minuti. El-Ghazi je pucao s dvadesetak metara, no udarac je blokirao jedan igrač, a lopta otišla visoko u zrak. U pokušaju da ju na vrhu peterca uhvati, vratar Derbyja nije uspio u svojoj namjeri, a u gol ju je skrenuo John McGinn.

Naravno, Derby se nikako nije predavao, a u 82. minuti smanjio je zaostatak. Jayden Bogle glavom je spustio loptu Jacku Marriottu koji s osam metara pogađa neobranjivo. Ipak, rezultat se do kraja ipak nije promijenio.

Lovre Kalinić odgledao je cijelu utakmicu s klupe novog-starog prvoligaša.