Dominic Thiem lakoćom preko Karena Hačanova do polufinala

Petar Jenjić • četvrtak, 06.06.2019.

Dominic Thiem novi je polufinalist Roland Garrosa, a danas je za sat i 49 minuta svladao Rusa Karena Hačanova koji nije imao prevelike šanse...

Prema svom drugom uzastopnom finalu na Roland Garrosu juri Dominic Thiem koji je u četvrtfinalu bez većih poteškoća, za manje od dva sata igre, svladao Karena Hačanova sa 6:2, 6:4, 6:2. Bio je to njihov četvrti međusobni dvoboj i četvrta pobjeda Austrijanca.

Thiem je apsolutno bio dominantan kroz cijeli meč, a nijednom se nije morao suočiti s break šansom protivnika kojem je pet puta oduzimao servis. U prvom setu napravio je dva breaka i lakoćom ga priveo prema kraju.

Najizjednačeniji se pokazao drugi set u kojem je bilo izjednačeno sve do 4:4, a tada četvrti nositelj radi break te koristi treću set loptu. Treći se pokazao gotovo identičan prvom jer je Thiem ubrzo priveo meč prema kraju.