Amerikanke iz kaznenih udaraca do četvrtfinala Svjetskog prvenstva

Mihaela Bradovski • ponedjeljak, 24.06.2019.

Nogometašice SAD-a opravdale su status favorita u dvoboju protiv Španjolske, slavile su 2:1 te izborile prolazak u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Francuskoj...

Očekivale su Amerikanke lakši posao, ali čvrste Španjolke dobro su se postavile i natjerale SAD na puni angažman. Do golova Amerikanke nisu dolazile lako i tek su udarcima s 11 metara došle do pobjede.

Tako je već u sedmoj minuti Megan Rapinoe realizirala kazneni udarac koji je izborila Heath.

Vrlo brzo Španjolke su odgovorile, već dvije minute kasnije Hermoso je dobila loptu na rubu kaznenog prostora i lijepim udarcem je pogodila za 1:1.

Sve do 75. minute rezultat se nije mijenjao i na semaforu je stajao 1:1. Međutim onda dolazi novi kazneni udarac, još jednom Rapinoe ne griješi i SAD odlazi u četvrtfinale.

U četvrtfinalu Amerikanke će igrati protiv domaćina Francuske koji je izbacio Brazil.