Rijeka jača od Celja, na Rujevici slavila u susretu od 120 minuta

Mihaela Bradovski • subota, 29.06.2019.

U subotu su aktivni bili i Riječani koji su odigrali prijateljsku utakmicu protiv Celja i upisali pobjedu 2:1 u susretu na pomoćnom igralištu na Rujevici...

Riječani su ugostili slovenskog prvoligaša iz Celja i svladali su ga 2:1 u prijateljskom dvoboju na jednom od terena na Rujevici.

Susret je dogovorom klubova odigran u trajanju od dva puta po 60 minuta kako bi oba trenera mogla pružiti priliku svim igračima da se pokažu u značajnijoj minutaži.

Riječani su dobro otvorili utakmicu i poveli su već u 12. minuti kada je Maxwell Acosty odradio dobar posao i prevario vratara Jurhaja.

U završnici prvog dijela, točnije 55. minuti, Deni Štraus iskoristio je pogrešku Riječana i zabio za poravnanje.

U drugom dijelu Rijeka je uspjela doći do pobjede, u 83. minuti Matej Vuk sve je napravio sam i lijepo pogodio za 2:1 nagovijestivši kako su teški dani i teška ozljeda iza njega.

Do kraja susreta Celjani su pokušali doći do poravnanja, ali nisu uspjeli i Rijeka je upisala pobjedu.

Rijeka: Sluga, Tomečak, Župarić, Punčec, Štefulj, Capan, Halilović, Gorgon, Kvržić, Acosty, Čolak. (Još su igrali: Prskalo, Raspopović, Velkovski, H. Smolčić, I. Smolčić, Pavelić, Lepinjica, Liber, Bušnja, Vuk, Turčin, Babić)

1Dinamo 3667:30+3782
2Rijeka 3669:30+3974
3Hajduk 3654:26+2868
4Osijek 3662:43+1957
5Lokomotiva 3652:45+751
6Varaždin 3639:47-842
7Gorica 3635:50-1541