Hrvatska pobjedom protiv Finske ostala u A diviziji

Branimir Korać • nedjelja, 04.08.2019.

Hrvatska košarkaška reprezentacija do 18 godina upisala je pobjedu 78:66 u susretu za 13. mjesto protiv Finske i tako je zadržala status člana A divizije i sljedeće sezone...

Utakmica odluke ipak je otišla na stranu Hrvatske koja je upisala pobjedu protiv Finske i ostaje u A diviziji. Nakon što je ispala u borbu za plasman od 13. do 16. mjesta, bilo je jasno da će Hrvatska morati upisati obje pobjede i uspjela je. Prvo su pali Nizozemci, a zatim i Finci.

Za razliku od susreta protiv Nizozemske, Hrvatska je protiv Finaca većim dijelom susreta imala kontrolu nad rezultatom. Krizno razdoblje došlo je na ulasku u drugo poluvrijeme, ali u nastavku je prednost ipak vraćena na stranu Karakaševih izabranika.

Mladi Finci mučili su Hrvatsku i u prvom susretu u skupini, ovaj put je bilo ipak za nijansu lakše, ali to neće značajno popraviti dojma s ovog Prvenstva koji nije dobar.

Hrvatska je na odmoru imala lijepu prednost zahvaljujući dobro odrađenoj drugoj četvrtini, tu je stvorena prednost i na poluvremenu je na semaforu stajalo 41:25 za Hrvatsku.

I kada se činilo da će drugi dio biti odrađivanje posla, Finci su nadoknadili zaostatak i potpuno uhvatili priključak.

Ipak, u zadnjoj dionici Hrvatska je odgovorila, ponovno se odvojila i mirno privela susret kraju.

Matej Bošnjak ubacio je 17 poena uz deset skokova, a po 15 poena dodali su Ivan Gulin i Karlo Lukačić.

U B diviziju tako sele Nizozemska, Latvija i Finska.