Borna Ćorić bez problema sredio ruskog kvalifikanta na startu US Opena

Branimir Korać • utorak, 27.08.2019.

Borna Ćorić prošao je u drugo kolo US Opena. Na startu je igrao protiv ruskog kvalifikanta Evgenija Donskoja kojeg je svladao u tri seta...

Iako forma nije sjajna, Borna Ćorić uspješno je odradio prvi izlazak na teren u New Yorku. Evgeni Donskoj očekivano nije predstavljao poseban problem, Borna je potvrdio da je bolji igrač i otišao je do pobjede.

Ćorić je dobro servirao, nije puno griješio i nije dopustio Donskoju nijednu break loptu u cijelom meču.

U prvom setu odluka je pala tek u tie-breaku kada je Borna uspio u izjednačenoj borbi doći do mini breaka i s 9:7 uzeti prvi set.

I u drugom setu obojica su držali servis bez većih problema, ali samo do 4:3. Tu Ćorić radi prvi break u meču i sa 6:3 uzima drugi set.

Donskoj se tu raspao i Borna je ukupnom serijom čak 9:0 u gemovima zaključio meč. Rus je u trećem setu uzeo samo jedan poen na Borninom servisu, a svoje je sve izgubio.

U drugom kolu Ćorić će igrati protiv Grigora Dimitrova koji je svladao u četiri seta Andreasa Seppija. U jedinom dosadašnjem susretu 2015. godine u ekshibiciji u Hurlinghamu Dimitrov je slavio sa 6:2, 6:1.