Premiership, 4. kolo, 01.09.2019, 15:00 h
Everton
Everton 3:2 Wolverhampton
Wolverhampton

Richarlison s dva pogotka vodio Everton do pobjede i petog mjesta na prvenstvenoj tablici

Marjan Kreševac • nedjelja, 01.09.2019.

U prvoj utakmici nedjeljnog programa Premiershipa na Goodison Parku Everton je ugostio Wolverhampton. U utakmici u kojoj su obrane zaboravile doći na početak susreta na kraju slavio je Everton rezultatom 3:2 i popeo se na visoko peto mjesto na tablici...

Prilikom predstavljanja igrača na terenu svaka momčad imala je po 11 njih, međutim neki su bili prisutni samo fizički, ali duhom daleko od Goodison Parka. To se posebno odnosi na užu obranu obiju momčadi koja u prvih 15 minuta susreta ne da nije funkcionirala nego nije postojala. Prvu katastrofalnu reakciju vidjeli smo već u petoj minuti.

Conor Coady odigrao je očajnu povratnu loptu za svog vratara Patricija koji nije imao puno vremena za reakciju, uspio je nekako zahvatiti loptu, ali na njegovu žalost ona je došla samo do Richarlisona koji ju nimalo jednostavnim udarcem šalje u mrežu pored nekoliko gostujućih igrača na crti. Kad ovako otvorite susret teško se nadati nečemu dobrome.

Međutim Everton je odlučio vratiti gostima istom mjerom, Adama Traore na desnoj strani uništio je Lucasa Dignea, pogledao raspored svojih suigrača u šesnaestercu i centrirao. Coleman je u svakom slučaju trebao očistiti taj ubačaj, ali svojom nespretnom reakcijom poslužio je Saissa koji zabija za izjednačenje.

U devetoj minuti na semaforu je stajalo 1:1, a sve je mirisalo na još pogodaka uz ovako brilijantnu partiju posljednjeg reda obje momčadi. I nije se dugo čekalo na promjenu rezultata, u 12 minuti Wolverhampton je pokušao odigrati jednu dugačku loptu koja je presječena, Sigurdsson se sjurio po desnoj strani, idealno centaršutom poslužio Iwobija koji postiže svoj drugi pogodak glavom u posljednjih tjedan dana.

Ovo je bilo definitivno jedno od boljih poluvremena u Premiershipu ove sezone, nakon uraganskog starta koji je donio tri pogotka unutar 12 minuta susreta mreže se više nisu tresle, ali bilo je obilje napadačkog nogometa s dosta izglednih prilika za pogodak. Ukupno smo od oba aktera na terenu vidjeli 12 udaraca od koji je čak sedam išlo u okvir gola.

U drugom dijelu nastavilo se zatišje u pogledu pogodaka sve do 75. minute kada je Wolverhampton uspio doći do izjednačenja. Willy Boly glavom je proslijedio jedno ubacivanje iz auta i na drugoj stativi pronalazi Jimeneza koji glavom posprema loptu u mrežu. Svoj pogodak Jimenez je platio udarcem u nogom glavu od Dignea koji je očajnički pokušao spriječiti pogodak.

U ovoj odličnoj utakmici ni tu nije bio kraj uzbuđenjima, novo se dogodilo u 80. minuti, Digne je ubacio, a Richarlison sjajnim skokom nadvisio Bolyja i glavom zakucao loptu u mrežu. Imali su gosti još jednu priliku da dođu barem do boda, u 87. minuti Mina je tukao glavom nakon kornera i kad su već svi vidjeli loptu u mreži pojavio se Patricio i sjajnom intervencijom sačuvao vrijednu pobjedu za Everton.

Everton se ovom pobjedom popeo na visoko peto mjesto na tablici dok je Wolverhampton ostao samo jedno mjesto izvan zone ispadanja. Nove bodove u sljedećem kolu Everton će tražiti na gostovanju kod Bournemoutha, a Wolverhampton će kod kuće dočekati Chelsea.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...