Atalanta kasnim golovima izvukla remi protiv Fiorentine, Roma i Napoli slavili u gostima

Branimir Korać • nedjelja, 22.09.2019.

U još četiri susreta Serie A odigranih ove nedjelje Roma i Napoli upisali su gostujuće pobjede dok je Atalanta kod kuće remizirala protiv Fiorentine i to zahvaljujući kasnim golovima...

Nakon šoka u Maksimiru, Atalanta je ugostila Fiorentinu i nije uspjela doći do pobjede. Remizirala je samo 2:2, ali kako se susret odvijao, a na kraju može biti zadovoljna ovim rezultatom.

Fiorentina je vodila na odmoru golom Federica Chiese, a kada je vidio da se stvari baš ne odvijaju na željeni način, Gasperini je uveo u igru Iličića i Gomeza, a gosti nedugo zatim preko Francka Riberyja poveli 2:0.

Ipak završnica susreta pripala je Atalanti koja prvo golom Iličića u 84. minuti smanjuje na 2:1, a onda golom Timothyja Castagnea u 95. minuti i poravnava na konačnih 2:2.

Mario Pašalić i Milan Badelj odradili su cijelu utakmicu.

Inače i ovaj susret obilježilo je rasističko skandiranje, ovaj put usmjereno prema Fiorentininom beku Dalbertu zbog čega je susret nakratko prekinut.

Napoli je u gostima visoko slavio protiv Leccea 4:1. Očekivano glatka pobjeda gostiju, Napoli nije dopustio iznenađenje i već u prvih 50 minuta sve je riješio. Golovima Llorentea, Insignea i Ruiza pobjegao je na 3:0, Mancosu je smanjio iz penala, a Llorente postavio konačnih 4:1.

Embed from Getty Images

Pobjedu je upisala i Roma koja je u Bologni svladala istoimenog domaćina s 2:1. Aleksandar Kolarov doveo je goste u vodstvo koje je trajalo svega pet minuta s obzirom da Sansone ubrzo poravnava. Kada je Roma u 85. minuti ostala bez Mancinija zbog isključenja, izgledalo je da će se na kraju zadovoljiti remijem, ali Edin Džeko golom u 94. minuti donosi joj pobjedu.

Prvu pobjedu i općenito prve bodove ubilježila je Sampdoria koja je svladala Torino 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Gabbiadini u 56. minuti.