Borna Ćorić glatko i bez ikakvih problema do četvrtfinala u Zhuhaiju

Branimir Korać • četvrtak, 26.09.2019.

Nakon što se mučio i trebao tri seta za svaku pobjedu u Zhengzhouu, Borna Ćorić napokon je dočekao laganu pobjedu. U drugom kolu Zhuhaija svladao je domaćeg igrača Di Wua u dva seta...

Borna Ćorić prošao je u četvrtfinale turnira u Zhuhaiju. Ćorić je u osmini finala nadigrao Kineza Di Wua koji je preskočio prvu prepreku u tri seta, na startu je igrao protiv Japanca Tatsume Ita i svladao ga s 3:6, 6:3, 7:5.

Borna je ipak bio prejak, razlika između njega i Wua je preko 300 mjesta, a Ćorić je potvrdio da je kvalitetniji igrač te je rutinski izborio prolaz u četvrtfinale.

U petom gemu prvog seta Borna je propustio čak osam break lopti, Wu se borio i spasio, ali u sljedećem svom servis gemu nije imao šanse i Ćorić je poveo s 4:3. Kod 5:3 imao je čak šest break lopti, šestu je i iskoristio te uzeo set sa 6:3.

U drugom setu Borna je odmah napravio break, krenuo je s 3:0 i do kraja seta obojica su mirno čuvali svoj servis što je odgovaralo Ćoriću koji je imao break prednosti.

U četvrtfinalu igrat će protiv Alexa De Minaura ili Andyja Murrayja.