Juventus
Juventus 2:0 Spal

Juventus se mučio, ali ipak svladao SPAL

Jan Šneler • subota, 28.09.2019.

U šestom kolu talijanske Serie A Juventus je na svom terenu slavio protiv SPAL-a i ponovno preuzeo prvo mjesto na ljestvici...

Iako ima pet pobjeda ove sezone u Serie A, torinski Juventus još uvijek ne igra na najvišoj razini. Bilo je to vidljivo i u današnjem susretu u kojem su s 2:0 svladali SPAL. Stara Dama je bila bolja, imala kontrolu na terenu, ali je tek krajem susreta uspjela osigurati pobjedu.

SPAL je donekle bio opasan samo u prvom dijelu. Gosti su svako toliko nešto pokušavali, ali nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti Juventusu. S druge strane domaći su prijetili, vratar Etrit Berisha imao je pregršt posla, a svladan je krajem prvog dijela.

U 43. minuti Miralem Pjanić odlično odmjerenim udarcem pogodio je mrežu gostiju i donio Juventusu određenu mirnoću. U nastavku je Juventus krenuo po drugi pogodak, nastojao što brže osigurati pobjedu, ali dugo mu to nije išlo za rukom. Sve do 78. minute u kojoj je Cristiano Ronaldo pogotkom glavom potvrdio pobjedu domaćeg sastava.

Kao što je već poznato Mario Mandžukić nije više ni u kakvim planovima Maurizija Sarrija te danas nije bio u zapisniku. S druge strane, Marko Pjaca je zbog ozljede još uvijek van terena. Kod SPAL-a, Karlo Letica proveo je svih 90 minuta na klupi za pričuve.