Sportnet

Lazio uvjerljiv protiv Genoe, Tudor upisao važnu pobjedu

Jan Šneler • nedjelja, 29.09.2019.

Odigrano je još tri susreta šestog kola talijanske Serie, a valja izdvojiti novu pobjedu Udinesea pod vodstvom hrvatskog trenera Igora Tudora...

Nakon susreta Napolija i Brescije, u nedjelju su u ranim poslijepodnevnim satima odigrana još tri dvoboja talijanske Serie A. Lazio je relativno lagano stigao do slavlja, dok su Roma i Udinese minimalnim pobjedama došli do nova tri boda.

Lazio je bio izrazito efikasan u susretu protiv Genoe. Favorizirani domaćini ništa nisu htjeli prepustiti slučaju te su prilično rutinski stigli do treće pobjede ove sezone.

Već nakon sedam minuta susreta, Sergej Milinković-Savić doveo je Lazio u vodstvo preciznim udarcem uz samu stativu. Domaći su nastavili s pritiskom i imali nekoliko odličnih prilika, no Ciro Immobile nije uspio poentirati u prvom dijelu.

Treba reći kako niti Genoa nije bila bez šansi te je imala odličan pokušaj u 25. minuti, ali je domaći vratar obranio udarac Francesca Cassata. U 35. minuti Lazio dolazi do drugog pogotka preko Luisa Alberta, no nakon provjere VAR-a sudac je odlučio poništiti zgoditak. Ipak, pet minuta kasnije Stefan Radu sjajnim udarcem donosi domaćima povećanje prednosti.

U nastavku je Lazio nastavio s boljom igrom i već u 59. minuti potvrdio pobjedu. Asistirao je Milinković-Savić, a pogodio Felipe Caicedo. Iako se Genoa trudila i nastojala nešto napraviti, Lazio se dobro branio i konačno je u 78. minuti Immobile nakon serije promašaja pogodio za konačnih 4:0. Dodajmo kako je za goste Marko Pajač ušao u igru u 46. minuti.

Igor Tudor nastavlja dobar posao s Udineseom. Poznato je kako je njegova momčad često napadački limitirana, ali obrambeno vrlo snažna. Nakon niza od tri poraza, Tudor već drugi puta zaredom skuplja bodove i sada se Udinese nalazi na relativno sigurnom 10. mjestu. Danas je Tudor nadmudrio Bolognu.

Nije to bila prekrasna utakmica, više se radilo o borbenih 90 minuta izuzetne taktičke discipliniranosti. Domaći su do vodstva stigli u 27. minuti kada je lijepo glavom pogodio Stefano Okaka. Do kraja susreta Udinese je sačuvao rezultat i stigao do nove pobjede.

Teže no što se očekivalo, Roma je došla do slavlja kod Leccea. Ispravno bi bilo zaključiti kako je Roma dobro prošla jer se nerijetko u nogometu događa da nakon serije promašaja i propuštenih prilika dođe kazna. Jedini pogodak za Romu postigao je Edin Džeko u 56. minuti. Gosti su dosta promašivali, a u 80. minuti inače sigurni Aleksandar Kolarov promašio je i kazneni udarac.

Nikola Kalinić proveo je svih 90 minuta na klupi za pričuve gostujućeg sastava.