HT Prva liga, 11. kolo, 04.10.2019, 18:00 h, Aldo Drosina
Suci: Fran Jović, Sanja Rođak-Karšić, Goran Loparac
2:2 Inter-Zaprešić
Damir Grgić 6'
Žiga Frelih 90'+4'
Inter-Zaprešić

Vratar Intera Žiga Frelih golom u zadnjoj sekundi spasio Zaprešićane od poraza u Puli!

Branimir Korać • petak, 04.10.2019.

U dvoboju momčadi iz donjeg dijela ljestvice Istra 1961 ugostila je Inter, a u dramatičnom susretu bodovi su podijeljeni. Završilo je 2:2, a junak Intera je slovenski vratar Žiga Frelih koji je u posljednjoj sekundi susreta postigao pogodak za ogroman bod Intera!

Nikola Soldo
46'
34
Juraj Ljubić
63'
9
William Tchuameni
73'
Trener
Samir Toplak

Kakva završnica u Puli! Istra 1961 imala je pobjedu u rukama, vodila je 2:1, a u doslovno posljednjoj sekundi Inter je došao do boda.

Dosuđen je slobodni udarac za Zaprešićane na 30-ak metara iskosa s lijeve strane, u očajničkom pokušaju pred vrata Istre otišao je i golman Intera Žiga Frelih i upravo on pogodio je za remi. Na ubačenu loptu obrana Istre nije uspjela kvalitetno reagirati, ona je nakon odbijanja došla do Freliha koji sa šest-sedam metara šalje loptu u sam kut Čondrićevog gola i poravnava na konačnih 2:2.

Bio je to susret od velike važnosti za obje momčadi. Inter je ovo gostovanje dočekao na zadnjem mjestu, Istra je imala tri boda više na osmoj poziciji i bilo je jasno koliki je ulog. Pobjeda bi Istru odvojila na već osjetnijih šest bodova razlike i koliko god bi domaćin mogao lakše disati, toliko bi gosti bili u problemima.

Krenulo je sjajno za Inter koji je već u sedmoj minuti poveo golom Grgića, Postonjski je iz prekida ubacio na drugu vratnicu za Mitrovića koji šalje povratnu loptu na rub kaznenog prostora gdje je Grgić i lijepo zabija.

Istra 1961 se vratila u utakmicu početkom drugog poluvremena kada je Interova obrana lošije reagirala, nije uspjela izbiti loptu i onda je Ćuže pronašao Ivančića koji zabija s nekih 14-15 metara.

Isti igrač donio je Istri preokret desetak minuta kasnije. Grujević je ubacio u kazneni prostor za Gržana koji je uspio zadržati loptu i onda pronaći Ivančića koji ponovno puca izvana i zabija za 2:1.

Pokušavali su Zaprešićani doći do poravnanja i uspjeli su u 94. minuti na već opisan način.

Slavlje na Interovoj klupi najbolje je pokazalo koliko je Samir Toplaku i Zaprešićanima trebao ovaj pogodak i bod.