HT Prva liga, 11. kolo, 05.10.2019, 19:00 h, Stadion Gradski vrt
Suci: Ivan Vučković, Ivica Modrić, Luka Pušić (svi Zagreb)
Kristijan Lovrić 54'
Gorica

Osječani s igračem više okrenuli Goricu i odnijeli važna tri boda

Mihaela Bradovski • subota, 05.10.2019.

U posljednjem subotnjem susretu HT Prve lige Osijek je u Gradskom vrtu ugostio Goricu i upisao pobjedu 2:1. Tragičar je bio Nemanja Ljubisavljević koji je drugi žuti karton zaradio skrivivši kazneni udarac iz kojeg je Osijek izjednačio...

Nakon što je Dino Skender napustio klupu, a zamijenio ga Ivica Kulešević, Osijek bilježi samo pobjede. Nova je stigla protiv Gorice, protivnik koji je Osječanima stvarao velike probleme ove sezone.

U prvom poluvremenu pogodaka nije bilo, a moglo ih je biti na obje strane.

Najbolju priliku Osječani su imali u 39. minuti kada je Mirko Marić lijepo proigrao Antonija Mancea, a on s ruba kaznenog prostora pogodio gredu.

Dvije minute kasnije velika prilika i za goste, Čanađija je proigrao Lovrića koji puca s desetak metara malo pokraj vratnice.

U drugom poluvremenu nije se dugo čekalo na pogodak. U 54. minuti Lovrić je još jednom potvrdio kako kvalitetan udarac ima, dobio je loptu na 20-ak metara i sjajno opalio te pogodio u lijevi kut.

Nedugo zatim Čanađija je imao sjajnu priliku, ali nije pucao na gol već tražio suigrača i prilika je propala.

Put prema dolje za Goričane je krenuo u 66. minuti. Ljubisavljević je u 16 metara srušio Mancea, zaradio drugi žuti karton, a Marić iz penala vratio Osijek u utakmicu.

S igračem više devet minuta kasnije Mance na asistenciju Marića zabija za konačnih 2:1.

Mogli su domaćini do kraja susreta i do uvjerljivije pobjede, ali nisu realizirali nekoliko izglednih situacija tako da je ostali tih 2:1.