Crnica maksimalna nakon dva kola, Universitas odradio odličan posao u Omišu

Branimir Korać • nedjelja, 06.10.2019.

Odigrana su još dva susreta drugog kola 1. HMNL, a do pobjede su došli malonogometaši Crnice i Universitasa...

Crnica ima odličan ulazak u sezonu, a potvrdila ga je sjajnim nastupom i pobjedom protiv Uspinjače Gimke. Šibenčani su slavili 4:2 i tako potvrdili pobjedu iz prvog kola protiv Universitasa.

Doslovno pola posla odradili su u prvom poluvremenu koje su dobili s 2:1 da bi u nastavku završili priču.

Već u četvrtoj minuti Crnica je povela pogotkom Dragana Vukovića koji je bio na pravom mjestu nakon prodora Marinka Šamije. Gosti nisu dobro ušli u susret i već u sedmoj minuti bilo je 2:0 za Crnicu i to golom Antonija Perića.Tu se gosti ipak počinju buditi i preko Silvija Totha dolaze do smanjenja zaostatka.

Raspoloženi Šamija na početku drugog poluvremena zabija za 3:1. Uspjela je Uspinjača još malo zakomplicirati dvoboj smanjivši preko Renata Rumbaka u 27. minuti, ali četiri minute kasnije kobna pogreška obrane gostiju, Saša Subotić uzima loptu i zabija za konačnih 4:2.

Olmissum i Universitas ne tako davno vodili su bitku na drugoligaškim parketima, a sada rivalstvo obnavljaju na prvoligaškim. Nakon vrlo uspješnog prijelaznog roka, Olmissum značajno pojačan postao je favorit u međusobnim dvobojima, međutim Universitas je ipak slavio.

"Njihov kadar satkan je od nekoliko reprezentativaca, a igrač prevage definitivno je vratar Žarko Luketin, no treba izdvojiti i Stjepana Perišića, Mateja Horvata... Međutim mi se nećemo predati, posebno jer je poznato da mi igramo bolje u gostima nego na svom parketu", govorio je za Sportnet uoči susreta trener Universitasa Marin Mandić.

Baš tako je i bilo, Universitas se potvrdio kao momčad koja igra dosta bolje u gostima nego kao domaćin. Ovdje je slavio s 1:0 u čvrstom susretu u kojem je briljirao na vratima Franko Bilić.

Pobjedu gostima donio je golom u 30. minuti Josip Juretić nakon čega je obrana gostiju izdržala do kraja susreta.