Odličan start Juga u Ligi prvaka, Jadran HN drugi put svladan u samo četiri dana

Mihaela Bradovski • utorak, 08.10.2019.

Nakon što je splitski Jadran poražen u prvom kolu Lige prvaka protiv prejakog Olympiakosa, Jug je bio uspješniji. U Crnoj Gori bio je uspješniji od Jadrana iz Herceg Novog s 12:7...

I drugi put u samo četiri dana Jug je pokazao kako je bolji od Jadrana iz Herceg Novog. Prvi meč u Dubrovniku u sklopu regionalne lige otišao je na stranu Juga s 9:6, a Dubrovčani su bili još uvjerljiviji u Ligi prvaka.

Ovdje se igralo ravnopravno u prvom poluvremenu i tek u samoj završnici prvog dijela Loren Fatović je pogotkom za 4:2 prvi put odvojio Jugaše na dva gola prednosti.

Jadran niti u jednom trenutku nije bio u vodstvu, ali u prvom dijelu dva puta je poništavao vodstvo Juga, no ipak se na odmor otišlo s ugodnijih 4:2.

U drugom poluvremenu gosti su potpuno dominirali. Jadran se nije uspio spustiti na ispod dva gola zaostatka, a kada su početkom zadnje dionice Luka Lončar i Fatović odveli Jug na 9:4, priči je bio kraj.

Do kraja susreta Jug je mirno održavao razliku i bez ikakvih problema stigao je do prve pobjede u Ligi prvaka.

Najbolji kod Jadrana bili su Dušan Baničević i Vladan Spaić s po dva gola.

Za Jug su igrali: Toni Popadić (13 obrana), Marko Macan, Loren Fatović 2/4, Luka Lončar 1/4, Filip Kržić, Xavi Garcia 0/3, Luka Lozina 1/1, Daniil Merkulov 3/7, Alexandros Papanastasiou 2/4, Marko Žuvela, Hrvoje Benić 1/4, Paulo Obradović 2/4, Toni Jarak.