Himik bolji u uzvratu, Mladost ostala bez Lige prvakinja

Petar Jenjić • utorak, 15.10.2019.

Odbojkašice Mladosti nisu se uspjele plasirati u treće pretkolo Lige prvakinja nakon što je Himik bio bolji u uzvratnom meču...

Drugo pretkolo bilo je kobno za odbojkašice zagrebačke Mladosti. Nakon odlične prve utakmice i pobjede s 3:0 u setovima, u uzvratu nisu uspjele obraniti prednost.

Ukrajinska momčad pobijedila je s 3:0 (25:17, 25:17, 27:25), a s obzirom na to da više ne vrijedi pravilo zbroja poena, igrao se zlatni set.

Međutim, u dodatno odigranom setu Himik je slavio s 15:8 i prošao u sljedeću fazu natjecanja, dok će Mladost igrati u CEV kupu.

Dodajmo kako odbojkaši Mladosti u natjecanje kreću iz prvog pretkola, a 22. listopada igraju u Zagrebu protiv Polonie London. Uzvrat je tjedan dana kasnije.