HT Prva liga, 12. kolo, 18.10.2019, 18:00 h, Gradski stadion Velika Gorica
Suci: Mario Zebec (Varaždin), Borut Križarić (Čakovec), Nikola Kečkiš (Virovitica)
2:4(0:2) Dinamo
Mislav Oršić 26', 49', 62'
Damian Kadzior 28'
Dinamo

Zagrijavanje za Harkiv: Hat-trick Mislava Oršića u pobjedi Dinama u Velikoj Gorici

Branimir Korać • petak, 18.10.2019.

Dinamo je upisao pobjedu u prvom susretu 12. kola HT Prve lige, gostovao je u Velikoj Gorici i slavio s 4:2, a posebno raspoložen bio je Mislav Oršić koji je postigao čak tri pogotka...

Odličan posao odradio je Dinamo uoči gostovanja u Harkivu kod Šahtara. Bilo je bitno Bjeličinoj momčadi kvalitetno odraditi vrlo neugodno gostovanje u Velikoj Gorici.

Posao je tako i odrađen, upisana je pobjeda 4:2, Bjelica je rasporedio minutažu i dobio je ono što je htio, a da nije suviše potrošio igrače uoči gostovanja u Ukrajini.

Posebno raspoložen bio je Mislav Oršić koji je postigao tri pogotka i općenito odigrao jako dobru utakmicu. Goričani su odigrali vrlo dobro, čak i bolje nego što to konačan rezultat pokazuje i mogli su stvoriti Modrima i veće probleme.

Dinamo je poveo sredinom prvog poluvremena. Dobro je loptu primio na rubu kaznenog prostora Gojak, lijepo ju je ostavio za Oršića koji ulazi u 16 metara i zabija za vodstvo.

Dvije minute kasnije Damian Kadzior lijepo pronalazi na lijevoj strani Leovca koji ubacuje u sredinu, Marina griješi i lopta dolazi ponovno do Kadziora koji puca, lopta se odbija od Marine i u velikom luku odlazi u mrežu.

Gorica je krenula po smanjenje zaostatka, imala je nekoliko lijepih prilika, ali nije ih iskoristila

Zato je kazna stigla na startu drugog dijela kada Leovac ubacuje s lijeve strane, a Oršić lijepo iz prve zabija za 3:0.

Brzo je Gorica smanjila i to zahvaljujući očajnoj reakciji vratara Zagorca. Slobodni udarac izveo je Lovrić, lopta je odskočila i išla u ruke vrataru, ali on je nije uhvatio i otišla je u mrežu.

Kako je poklonio Zagorac, poklonio je i na drugoj strani Kahlina. nakon povratne lopte pokušao je lagano prebaciti Oršića koji ga je krenuo napasti, ali napravio je to jako loše i Oršić glavom zabija za 4:1.

Niti taj gol nije obeshrabrio domaćina koji je nastavio napadati i preko Joeyja Suka došao do smanjenja na 4:2. Do kraja susreta imao je još nekoliko prilika, Lovrić je iz slobodnog udarca zatresao gredu, a Zagorac obranio zicer Ndiayeu i rezultat se nije mijenjao.