Leipzig uništio Brekalov Wolfsburg, penal-trileri u susretima niželigaša

Matej Kačan • srijeda, 30.10.2019.

Prvi set od četiri utakmice u 18:30 ponudila je srijeda u njemačkom DFB kupu, a posebno se iskazao Leipzig koji je s uvjerljivih 1:6 svladao Wolfsburg. Siguran je bio i Werder, a susreti niželigaša ponudili su pravu dramu...

U dvoboju dva prvoligaša Leipzig je u gostima s 0:6 potpuno ponizio Wolfsburg. Katastrofalna večer domaćina mogla se predvidjeti već u 12. minuti kada se lopta odbija od stopera Wolfsburga Jeffreya Brume do vratara Pervana koji je nije mogao spriječiti da uđe u mrežu Werdera za 0:1.

Domaćin je uspio sačuvati takav aktivan rezultat do poluvremena, a onda u 13 minuta drugog dijela slijedi blitzkrieg Leipziga. Igrači Juliana Nagelsmanna zabili su četiri pogotka od 55. do 68. minute te su tako zapečatili sudbinu Wolfsburga. Prvo je poentirao Sabitzer na asistenciju Wernera koji tri minute kasnije još jednom asistira za Forsberga.

0:4 je postavio Laimer u 61. minuti, a rapsodiju Red Bulla zatvara večeras maestralni Werner svojim golovima u 68. i 88. minuti. Počasni pogodak za domaćina postigao je Weghorst minutu nakon Wernerovog drugog gola. Josip Brekalo sudjelovao je u katastrofi domaćina, počeo je u prvih 11 te je odigrao 64 minute.

Još jedan član prve Bundeslige, Werder iz Bremena uvjerljivo je odradio svoj nastup. Igrači bremenskog kluba s 4:1 bili su bolji od drugoligaša Heidenheima, a sve je bilo riješeno u prvom poluvremenu u kojem je palo svih pet pogodaka.

Nakon 20 minuta već je bilo 3:0 za Werder, a strijelci su bili Rashica, Bittencourt i Klaasen. Klaasen je nakon pogotka upisao i asistenciju, u 41. minuti je dodao Friedlu za četvrti pogodak. Počasni gol za smanjenje razlike postigao je Schnatterer iz jedanaesterca u 45. minuti.

Drugo poluvrijeme proteklo je u jednakoj dominaciji Werdera po udarcima i posjedu, ali je gostujući drugoligaš barem u drugih 45 minuta sačuvao mrežu netaknutom.

Veća uzbuđenja, ali i iznenađenja imali smo u niželigaškim dvobojima. Klub slavnog imena, ali današnji trećeligaš Kaiserslautern je kod kuće priredio iznenađenje izbacivanjem drugoligaša Nürnberga nakon izvođenja jedanaesteraca.

A kazneni udarci su obilježili i cijeli susret jer je domaćin do oba pogotka stigao preko Thielea i njegovih penala u 8. i 74. minuti. Za goste je poentirao prvo Jager, a onda je Frey u 89. minuti postavio 2:2 i odveo utakmicu u produžetke.

Tamo pogodaka nije bilo pa se nakon 120 minuta pristupilo bijeloj točki s koje su uspješniji opet bili domaćini. Ključan je bio promašaj Handwerkera u šestoj seriji.

Sličnu priču, čak i impresivniju odradio je i Verl. Klub koji igra u Regionalnoj ligi zapada Njemačke svladao je drugoligaša Holsteina iz Kiela nakon jedanaesteraca.

Nakon 120 minuta bilo je 1:1 i to nakon pogodaka Serre za vodstvo Kiela te Heckera za izjednačenje u 45. minuti. Jedanaesterci su ponudili veliki triler i kidanje živaca, išlo se čak do devete serije u kojoj Neumann promašuje za Kiel, a Schoppner zabija za veliki šok i veselje domaćina.

Hey Jude...

Engleska i Španjolska prošle su u četvrtfinale Europskog prvenstva. Ishod je to koji se očekivao u najavama, ali ni jednima ni drugima nije...