Odlična Mladost slavila i u Londonu te prošla u sljedeću fazu

Petar Jenjić • četvrtak, 31.10.2019.

Odbojkaši zagrebačke Mladosti slavili su i u uzvratnom dvoboju kvalifikacija za Ligu prvaka protiv London Polonije s 3-0 u setovima...

Zagrebačka Mladost gostovala je u Londonu, u uzvratnoj utakmici prve runde kvalifikacija za Ligu prvaka te bez većih poteškoća stigla do pobjede protiv Polonije. Bila je to prva europska utakmica jedne britanske momčadi u ovom natjecanju.

Hrvatska momčad od početka je pokazala tko je bolja momčad na terenu te prvi set zaključila sa samo devet izgubljenih poena.

Niti drugi set nije donio preveliku brigu gostima. Sve je bilo izjednačeno do 7:7, a tada Mladost preuzima primat te set dobiva s 25:12.

Najneizvjesnije bilo je u trećem setu u kojem je domaćin osvojio 22 poena, no do povijesnog seta ipak nije.

U sljedećoj rundi kvalifikacija Mladost će igrati protiv SK Posojilnice.