Iznenađenje u Splitu: Jadran nanio prvi ovosezonski poraz Jugu

Branimir Korać • petak, 08.11.2019.

Odlična utakmica u Splitu u sklopu četvrtog kola Lige prvaka vaterpolista. Jadran je ugostio Jug i upisao vrlo važnu pobjedu 12:11...

Malo toga išlo je u prilog vaterpolistima Jadrana uoči ovog dvoboja, ali kao što je Vjeko Kobešćak rekao u Sportnetovoj najavi dvoboja, negdje se mora okrenuti i Jadran negdje mora presjeći i krenuti prema gore.

Sudbina je htjela da se to dogodi upravo protiv Juga u susretu u kojem su se ujedno potvrdile Kobešćakove riječi kako je Jug u maloj krizi i u zadnjih dva tjedna ne igra onako dobro kao u početku sezone.

U ovaj susret je ušao dobro, odmah je preuzeo igru u svoje ruke, poveo s 3:1, a početkom druge četvrtine golom Luke Lončara poveo je s 5:2.

Činilo se da stvari idu svojim tijekom , ali domaćin je s dva gola Ante Viskovića uspio smanjiti zaostatak na 5:4 i vratiti se u utakmicu neposredno prije poluvremena.

Odmah na startu drugog poluvremena Marin Delić poravnao je na 6:6, ali kada su Merkulov i Žuvela u završnici treće dionice odveli Jug na 9:7, činilo se da će Dubrovčani ipak iskontrolirati dvoboj.

Međutim ulazak u zadnju dionicu bio je loš s njihove strane. Jadran je krenuo furiozno i napravio je seriju 4:0, osim toga Žuvela i Paulo Obradović zaradili su treće isključenje i Jug se našao u problemima.

Kržić i Merkulov vratili su ga u utakmicu i poravnali na 11:11 minutu i pol prije kraja, Visković na drugoj strani zabija za 12:11, a kada je u završnici sjajni Mate Anić obranio pokušaj s krila Javiera Garcije, priči je bio kraj.

Jadran dolazi do prve ovosezonske pobjede u Ligi prvaka, a Jug prvi put gubi bodove.

Anić je upisao 12 obrana, Ante Visković i Antonio Dužević postigli su po tri gola. Kod Juga tri gola je zabio Daniil Merkulov.