Simonov Efes nanio Milanu prvi domaći poraz, Zvezda slavila kod Žalgirisa

Petar Jenjić • četvrtak, 21.11.2019.

Odigrane su četiri utakmice desetog kola Eurolige. Crvena zvezda slavila je na gostovanju kod Žalgirisa, Alba nije imala previše šanse protiv Olympiakosa, Anadolu Efes slavio je u gostima kod Armani Milana, dok je Valencia bila bolja od Himkija...

Niz od tri poraza prekinula je Crvena zvezda koja je danas gostovala kod Žalgirisa te upisala pobjedu 61:59, ukupno treću u natjecanju. Junak pobjede bio je Lorenzo Brown koji je 15 sekundi prije kraja poentirao za 60:58. Na drugoj strani Marius Grigonis je promašio jednu slobodno bacanje, kao i Billy Baron, dok je šut za pobjedu domaćina promašio Lukas Lekavičius.

Billy Baron s 14 poena predvodio je Zvezdu, dok je Lorenzo Brown dodao 12 poena i pet skokova. Po 11 koševa kod Žalgirisa ubacili su Marius Grigonis i Edgaras Ulanovas (pet skokova).

Grčki Olympiakos nije imao prevelikih problema na gostovanju kod Albe Berlin koju je svladao s visokih 99:80. Već nakon prvog poluvremena gosti su imali 17 poena prednosti (55:38), a u nastavku nisu imali problema sačuvati prednost.

Augustine Rubit sa 16 koševa i osam skokova te Georgios Printezis s 15 poena bili su najbolji kod pobjedničke momčadi.

Marcus Eriksson sa 16 koševa predvodio je Albu, za koju je igrao i Krešimir Nikić koji je za devet i pol minuta ostao bez poena (0/1 za dva), uz tri skoka i jednu asistenciju.

Do četvrte uzastopne pobjede stigao je Anadolu Efes koji je slavio na gostovanju kod Armani Milana. Talijanskoj momčadi ovo je prvi domaći euroligaški poraz u sezoni, a gosti su slavili rezultatom 81:76 kojim su stigli na omjer 8-2.

Minutu i pol prije kraja gosti su vodili sa 77:71. Sergio Rodriguez tricom je smanjio zaostatak, a nakon toga imao priliku i donijeti izjednačenenje domaćinu, međutim, nije pogodio. Shane Larkin pogodio je četiri slobodna bacanja u završnici, čime je potvrdio pobjedu turske momčadi.

Larkin je predvodio Efes do pobjede sa 17 poena i pet dodavanja. Kruno Simon dodao je šest poena (2/8 za dva, slobodna bacanja 2/3), tri skoka i dvije asistencije za 21 minutu na terenu.

Sergio Rodriguez s 11 poena i devet asistencija te Vladimir Micov s deset poena predvodili su Milano.

Tijesna je završnica bila i u Valenciji gdje je istoimeni domaćin svladao Himki s 89:84 i tako stigla do četvrte pobjede. Stefan Jović smanjio je zaostatak gostiju na 85:84, no Jordan Loyd ubacio je slobodna bacanja, a nakon toga pobjedu Valencije poenima je potvrdio Bojan Dubljević.

Dubljević je susret zaključio s 18 poena i sedam skokova, dok je Mike Tobey dodao 15 poena i deset skokova. Najbolji je kod Himkija bio Stefan Jović s 19 poena, pet skokova, 11 asistencija i tri ukradene lopte.