Bogdanović vrlo dobar, Utah umalo prokockala pobjedu, Mavericksi pregazili Žižićeve Cavalierse

Petar Jenjić • subota, 23.11.2019.

Bojan Bogdanović odigrao je vrlo dobru utakmicu u pobjedi protiv Golden State Warriorsa, dok je Ante Žižić odigrao 12 minuta u visokom porazu od Dallas Mavericksa...

Dallas Mavericksi lakoćom su pregazili Cleveland Cavalierse sa 143:101, drugu uzastopnu utakmicu s 40 i više razlike. Susret su prelomili odličnom drugom četvrtinom koju su dobili sa 37:16, a ostatak susreta potpuno dominirali i došli do desete pobjede sezone.

Sjajan je bio Luka Dončić koji je susret zaključio s 30 poena, sedam skokova i 14 asistencija, Justin Jackson dodao je 19 poena i šest skokova.

Darius Garland s 23 koša bio je najbolji kod Cavsa, Ante Žižić odigrao je 12 minuta te dodao sedam poena (3/5 za dva, slobodna bacanja 1/1) i tri skoka.

Do desete pobjede sezone stigla je i Utah Jazz koja je bila bolja od Golden State Warriorsa sa 113:109, iako su do nje mogli i puno jednostavnije. Naime, početkom posljednje četvrtine vodili su s 21 poenom razlike, ali gosti sustižu na 111:109, 22.8 sekundi prije kraja. Međutim, domaćin s linije slobodnih bacanja potvrđuje pobjedu.

Ovoga puta Donovan Mitchell predvodio je Jazzere s 30 poena, dok je Mike Conley dodao 27 poena. Bojan Bogdanović susret je zaključio sa 17 poena (4/9 za dva, 3/7 za tricu), pet skokova i tri asistencije za 34 i pol minute na terenu.

Alec Burks s 20 koševa i šest skokova te Omari Spellman s 18 poena i pet skokova predvodili su Warriorse.