Budućnosti pripala crnogorska drama u šest činova, Markota dvoznamenkast

Matej Kačan • nedjelja, 01.12.2019.

U devetom kolu ABA lige Budućnost je u Baru svladala Mornar s 95:92 nakon čak dva produžetka...

Pravu dramu gledali smo u crnogorskom derbiju osmog kola ABA lige. Susret u Baru između Mornara i Budućnosti protegnuo se na 50 minuta kroz dva produžetka, a na kraju je bolja bila Budućnost s 95:92.

Puno bolje je u susret krenuo Mornar. Nakon tri minute igre je putem slobodnih bacanja i trica domaćin stigao do 11:0. No, Budućnost se do kraja prve dionice vratila i nakon 10 minuta igre je 21:20. Druga četvrtina se nastavila u egalu, ali je na velikom odmoru Budućnost ipak došla do prednosti od 44:41.

U drugi dio ponovo bolje kreće Mornar i uzima vodstvo, a za novi preokret Budućnosti treba 14:4 serija na kraju dionice. Protegla se ta serija i na četvrtu četvrtinu u koju Budućnost kreće sa 7:0 i vodi s najvećih 13 razlike te se čini da je utakmica gotova.

No, s time se nisu složili domaćini koji u zadnje dvije minute rade seriju 11:0 koju su vodili Pullen i Needham, a koju je zaključio Damir Markota košem za 78:78 i produžetak.

Prvi produžetak donosi novu dramu, u pet minuta je palo 18 poena, a heroj Mornara u ovom periodu je Needham koji je pogodio bacanja za 87:87 i drugi produžetak u koji opet bolje ulazi Mornar. Markota je otvorio tricom, Needham je dodao dvicu i Mornar vodi 92:89. No, Budućnost tada zabija šest bacanja za redom, od čega su četiri bila Cobbsova i uzima 95:92 pobjedu.

Dvojica prošlosezonskih suigrača iz Cedevite, Jacob Pullen i Justin Cobbs su odigrali svoj mini dvoboj pa je Pullen vodio Barane s 21 poenom, dok je Cobbs zabio 19 za Budućnost. Njima su se pridružili Needham s 19 kod Mornara, a Hassan Martin s 15 poena i 10 skokova kod pobjednika.

Svoj obol su dali i Hrvati. Markota je ubacio 12 poena uz sedam skokova uz već opisan koš za produžetak i tricu za početak drugog dodanog dijela, a Luka Božić je kod Budućnosti zabio tek dva poena.