Jug do vrijedne pobjede protiv Szolnokija za samo bod zaostatka za liderom Olympiakosom

Branimir Korać • utorak, 03.12.2019.

Vaterpolisti Juga upisali su pobjedu protiv Szolnokija u svom bazenu u Gružu, slavili su 14:11 i tako učvrstili drugu poziciju na ljestvici skupine A...

Jug je u svom bazenu nedodirljiv, potvrdio je to i u dvoboju protiv vrlo neugodnog Szolnokija koji je poražen s 14:11. Szolnoki je u prošlom kolu u vrlo tvrdoj utakmici svladao Jadran iz Splita s 5:4, no obrana protiv ipak puno kvalitetnijeg Jugovog napada nije tako dobro funkcionirala.

Jug je ovom pobjedom došao na samo gol zaostatka za vodećim Olympiakosom koji je remizirao kod Barcelonete 11:11 i tako prvi put ove sezone ostao bez pobjede. Istovremeno Jugaši su Barceloneti pobjegli na dva boda prednosti.

U većem dijelu prvog poluvremena Jug i Szolnoki su se izmjenjivali u vodstvu, a prvi put neka momčad je došla do dva gola prednosti kada je Jug kompletirao seriju 3:0 i minutu prije poluvremena poveo s 8:6.

Na golu zaostatka Szolnoki je zadnji put bio sredinom treće dionice poslije čega Loren Fatović i Daniil Merkulov odvode Jug do kraja dionice na 11:8 da bi do kraja susreta Dubrovčani mirno održavali razlike od tri-četiri pogotka.

Završilo je 14:11, rutinska pobjeda domaćina koji nije dopustio Szolnokiju u drugom poluvremenu nikakvu pomisao da bi ovdje mogao ostati neporažen.

Četiri gola kod Juga postigao je Merkulov, po tri su dodali Alexandros Papanastasiou i Paulo Obradović, dva Fatović te po jedan Xavi Garcia i Luka Lozina.

Kod poraženih Bence Batori postigao je četiri pogotka, a po dva su dodali Duško Pijetlović i Zoltan Dory.