United svladao Spurse, Lovren asistent u pobjedi Liverpoola

Jan Šneler • srijeda, 04.12.2019.

Gotovo je kompletirano 15. kolo engleske Premierlige, većih promjena na tablici nije bilo, a svoje su uloge uspješno odradili i hrvatski nogometaši...

Večerašnjim odigranim susretima gotovo je kompletirano 15. kolo Premierlige. Uzbudljivo je bilo na Old Traffordu u ogledu Manchester Uniteda i Tottenhama, a hrvatske navijače svakako veseli odlična partija Dejana Lovrena koji je večeras upisao i asistenciju.

Iako motiviran da sa Spursima dođe do pobjede na Old Traffordu, Jose Mourinho nije uspio. Crveni Vragovi bili su bolji rezultatom 2:1. Početak susreta definitivno je otišao na stranu domaćeg sastava. Već nakon šest minuta igre Marcus Rashford pogodio je za vodstvo Uniteda.

Napadi su se nastavljali, prilika je bilo na sve strane, a u 25. minuti Rashford je pogodio i okvir gola. Paulo Gazzaniga bio je na velikim mukama nastojeći sačuvati mrežu gostiju. Ipak, unatoč svim napadima, u 39. minuti Dele Alli se sjajno snalazi i pogađa za 1:1.

United je mogao biti izuzetno nezadovoljan rezultatom na odmoru jer su u potpunosti dominirali. Ipak, vratilo im se početkom nastavka. Već u 49. minuti, Moussa Sissoko skrivio je kazneni udarac koji je precizno realizirao Rashford. Nakon drugog gola, United je malo stao, Tottenham je ozbiljnije napadao, ali bez uspjeha. U završnici je još bilo nekih prilika, ali rezultat se nije mijenjao.

Rivalitet Liverpoola i Evertona je nadaleko poznat, a Redsi su prema očekivanjima svladali gradske rivale. Sjajnu utakmicu odradili su Sadio Mane i Divorck Origi. Upravo ta osovina sudjelovala je u svim pogocima. U šestoj minuti Mane pronalazi Origija koji mirno peontira, dok u 17. minuti još jednom odličnom asistencijom Senegalac ovoga puta pronalazi Xherdana Shaqirija.

Veliko vodstvo u ranoj fazi malo je poremetilo domaće tako da je Michael Keane u 21. minuti iskoristio nepažnju obrane i smanjio zaostatak. Ipak, vrlo brzo Liverpool je vratio prednost od dva pogotka. Lovren je sjajnom loptom iz vlastite polovice igrališta pronašao Origija koji sjajno prima loptu i pogađa za 3:1.

Kada je Mane postigao pogodak minutu prije kraja za 4:1 bilo je jasno kako se Everton više ne može vratiti. Richarlison je doduše uspio smanjiti zaostatak u sudačkoj nadoknadi, ali sve je bilo jasno. U nastavku susreta dosta rezervirane obje momčadi, Everton za nijansu bolji, ali ponovno bez velikih uzbuđenja. Na samom kraju u strijelce se upisao i Georginio Wijnaldum te je tako Liverpool upisao pobjedu od 5:2 za osam bodova prednosti ispred Leicestera i 11 ispred Cityja.

Liverpool - Everton Rezultati uživo

Chelsea je na svom terenu došao do slavlja protiv Aston Ville. Gosti nisu imali nikakvu šansu iako rezultat to ne sugerira. Bluesi su bili uvjerljiviji i zasluženo su slavili pogocima Tammyja Abrahama i Masona Mounta. Za goste, Trezeguet je postigao počasni pogodak.

Već standardno Mateo Kovačić od prve je minute zaigrao za Chelsea, odradio cijeli susret i zaslužio prolaznu ocjenu. U 81. minuti zaradio je žuti karton.

Chelsea - Aston Villa Rezultati uživo

Od ostalih susreta izdvojimo pobjedu Leicestera nad Watfordom koji je domaću momčad vratio na drugu poziciju. Iako je Leicester bio bolji, pogodak je stigao tek u drugom dijelu susreta. U 55. minuti Jamie Vardy bio je precizan s bijele točke dok je James Maddison otklonio sve dvojbe u sudačkoj nadoknadi.