Odlična zadnja četvrtina Mavsa, "savršeni" Powell, Celticsi lakoćom svladali Miami

Petar Jenjić • četvrtak, 05.12.2019.

Odigrano je noćas još šest utakmica na NBA parketima, a do nove pobjede stigli su i Boston Celticsi koji su se lako obračunali s Miami Heatom...

Do 11. pobjede sezone stigli su Brooklyn Netsi koji su slavili na gostovanju kod Atlanta Hawksa sa 130:118. Tijekom susreta imali su i 17 poena prednosti, a prelomili su ga devet minuta prije kraja kada su vratili na dvoznamenksatu razliku (102:92).

Netse je do pobjede predvodio Garrett Temple s 27 poena, Spencer Dinwiddie dodao je 24 poena, šest skokova i pet asistencija.

Najbolji je kod Hawksa bio Trae Young s 39 poena i deset asistencija, rookie Cam Reddish dodao je 25 poena i šest skokova.

Prema trenutnim omjerima trebala je to biti neizvjesna utakmica, međutim, ipak nije bila. Boston Celticsi stigli su do 15. pobjede sezone nakon slavlja protiv Miami Heata koji je sada pao na 15-6. U konačnici je pobijedio sa 112:93, prednost je preuzeo u završnici prvog poluvremena, a kako je utakmica odmicala prednost je sve više rasla. U jednom trenutku Boston je imao i 23 poena viška.

Jaylen Brown s 31 poenom i Kemba Walker s 28 poena i sedam skokova bili su najbolji u pobjedničkim redovima.

Najbolji je kod Miamija bio Jimmy Butler s 37 poena i šest skokova.

U izjednačenoj utakmici Indiana Pacersi slavili su na gostovanju kod Oklahoma City Thundera sa 107:100. Gosti su vodili sa 103:100 u posljednjoj minuti, domaćin je pokušao doći do izjednačenja, no Terrence Ferguson nije pogodio tricu. Pobjedu Pacersa potvrdio je T.J. Warren s linije slobodnih bacanja.

Upravo je Warren predvodio pobjedničku momčad s 24 poena, dok je Domantas Sabonis dodao 17 poena i 13 skokova.

Steven Adams predvodio je Oklahomu s 20 poena (8/8 za dva, slobodna bacanja 4/4), Danilo Gallinari dodao je 18 poena i sedam skokova.

Minnesota Timberwolvesi vodili su sa 84:80 na ulasku u posljednju četvrtinu, no Dallas Mavericski stiglis u do preokreta. Naime, ubacili su čak 41 poen u tom periodu te u konačnici stigli do pobjede sa 121:114.

Dwight Powell imao je savršen učinak iz igre uz ukupno 24 poena (9/9 za dva, 2/2 za tricu, slobodna bacanja 4/5) i pet skokova. Luka Dončić dodao je 22 poena, sedam skokova i šest asistencija.

Kod Timberwolvesa po 26 poena ubacili su Karl-Anthony Towns (devet skokova, sedam asistencija) i Andrew Wiggins (pet skokova).

NBA:
Charlotte Hornets - Golden State Warriors 106:91 (Graham 33p, 7sk, 9as / Russell 18p)
Atlanta Hawks - Brooklyn Nets 118:130
Boston Celtics - Miami Heat 112:93
Chicago Bulls - Memphis Grizzlies 106:99 (LaVine 25p, 6sk / Valančiunas 32p, 13sk)
Oklahoma City Thunder - Indiana Pacers 100:107
Dallas Mavericks - Minnesota Timberwolves 121:114