Stipe Perica zabio Anderlechtu, ali ipak ispao iz Kupa

Branimir Korać • petak, 06.12.2019.

Anderlecht je prošao u četvrtfinale Kupa slaveći u Mouscronu 3:2. Prvi pogodak na susretu postigao je Stipe Perica, ali nakon toga gosti su ipak došli do preokreta...

Mouscron nije uspio kreirati iznenađenje u Kupu, igrao je protiv Anderlechta i upisao poraz 3:2 u susretu u kojem je poveo, ali gosti su se prebrzo vratili.

Nakon jako lošeg ulaska u sezonu, Anderlecht je zaigrao dosta bolje i nakon devet uzastopnih utakmica bez poraza, u prošlom prvenstvenom kolu napokon je zaustavljen i to kod Palaversinog Oostendea.

Kod Mouscrona se našao u zaostatku već u 12. minuti kada je Stipe Perica pogodio za 1:0, ali do poluvremena su gosti ipak došli do preokreta.

U 20. minuti Kemar Roofe poravnao je na 1:1, a u završnici prvog dijela Jeremy Doku zabija za preokret.

Na startu drugog dijela Derrick Luckassen zabija i treći gol za goste te ih odvodi u mirne vode.

U 79. minuti Mouscron je uspio smanjiti zaostatak preko Cedrica Omoiguija, ali nije uspio doći do poravnanja. Gosti su imali veliku priliku i za četvrti gol, ali u sudačkoj nadoknadi Roofe nije realizirao kazneni udarac.

Perica je odigrao cijelu utakmicu kod domaćina.