Atalanta 3:2 Verona
Verona

Atalanta u sudačkoj nadoknadi do pobjede protiv Verone

Jan Šneler • subota, 07.12.2019.

Iako su u 15. kolu Serie A, dva puta gubili protiv Verone, nogometaši Atalante uspjeli su sjajnim preokretom doći do osme pobjede ove sezone...

Prije važnog susreta sljedećeg tjedna u Ligi prvaka, Atalanta je u talijanskom prvenstvu uspjela doći do važne pobjede. Za optimizam u momčadi svakako je važna i činjenica kako su do pobjede došli nakon preokreta i gola u posljednjoj minuti.

Tijekom dobrog dijela susreta Atalanta je bila bolja momčad. Ipak, prvi su do pogotka došli gosti. U 23. minuti lijepi pogodak postiže Samuel Di Carmine. Na odgovor Atalante trebalo je čekati do 44. minute. kada je Ruslan Malinovsky fenomenalnim udarcem pogodio za 1:1.

Atalanta - Hellas Verona Rezultati uživo

U nastavku susreta, Atalanta je bila još dominantnija, ali ponovno Verona prva dolazi do pogotka. Opet je u glavnoj ulazi Carmine koji pogađa za novo vodstvo gostiju. Svega nekoliko minuta kasnije, nakon aktivacije VAR-a, Atalanta je dobila priliku izjednačiti iz kaznenog udarca.

U 64. minuti Luis Muriel preciznim udarcem donosi Atalanti novo poravnanje rezultata. Činilo se da će susret završiti bez pobjednika, ali Verona u posljednjim minutama ostaje s igračem manje. U 85. minuti drugi žuti karton dobio je Pawel Dawidovicz.

Kazna je stigla u sudačkoj nadoknadi. Berat Djimsiti pogodio je za 3:2 i donio Atalanti vrlo vrijednu pobjedu koja će im unijeti dodatno samopouzdanje pred susret sa Šahtarom. Dodajmo kako je Mario Pašalić odigrao cijeli susret za domaći sastav.