Clippersi do pobjede: Zubac nije mogao ni dobiti previše lopti uz sjajne Georgea i Leonarda

Petar Jenjić • subota, 14.12.2019.

Sjajni duo Paul George-Kawhi Leonard predvodio je LA Clipperse do pobjede, a pobjedi je doprinio i Ivica Zubac...

Još jednu, 17. pobjedom zaredom, upisali su Milwaukee Bucksi koji su bili bolji od Memphis Grizzliesa sa 127:114. Tako još od 8. studenog i utakmice protiv Utah Jazza nisu poraženi. Grizzliesi su vodili s 95:90 uoči posljednje četvrtine, da bi tada sjajni Giannis Antetokounmpo gotovo pa samostalno dobio protivnika.

Antetokounmpo je susret zaključio s 37 poena i 11 skkova, dok je Khris Middleton dodao 26 poena. Dragan Bender nije nastupio.

Memphisu nije pomogao niti sjajan učinak Jarena Jacksona Jr. koji je susret zaključio s 43 poena i pet skokova.

Los Angeles Clippersi vodili su i s 27 razlike u završnici treće četvrtine protiv Minnesota Timberwovelsa te su na kraju jedva sačuvali vodstvo. Wolvesi su minutu prije kraja stigli na minus četiri (119:115), ali više od toga nije išlo.

Čudesni dvojac predvodio je Clipperse. Paul George susret je zaključio s 46 poena, pet skokova i sedam asistencija, a Kawhi Leonard dodao je 42 poena i 11 skokova. Ivica Zubac dodao je pet poena (2/2 za dva, slobodna bacanja 1/2) i sedam skokova za 16 i pol minuta na terenu.

Karl-Anthony Towns s 39 poena i 12 skokova te Andrew Wiggins s 34 poena predvodili su Wolvese.