Thunder nadoknadio 24 poena minusa, drama u Washingtonu otišla na stranu Bullsa

Petar Jenjić • četvrtak, 19.12.2019.

Noćas je odigrano još sedam utakmica u NBA ligi, a u jednoj od najzanimljivih Chicago Bullsi slavili su nakon produžetka protiv Washington Wizardsa, dok je Oklahoma City Thunder nadoknadila 24 poena minusa protiv Memphis Grizzliesa...

Dramatično je bilo u Washingtonu gdje su Chicago Bullsi izvukli pobjedu nakon produžetka. Zach LaVine zaključio je seriju Bullsa od 21:3, izjednačivši na 96:96, pet i pol sekundi prije kraja. Iako je Bradley Beal poentirao za novo vodstvo Wizardsa, LaVine je fauliran te poentira za produžetak sa slobodnih bacanja. Wendell Carter Jr. zabio je za pobjedu devet sekundi prije kraja.

Pobjedničku je momčad predvodio Lauri Markkanen s 31 poenom i devet skokova, Zach LaVine dodao je 24 poena, pet skokova i pet asistencija.

Davis Bertans s 26 poena i sedam skokova te Bradley Beal s 22 poena, sedam skokova i sedam asistencija predvodili su Wizardse.

Philadelphia 76ersi imali su 20 pobjeda, a noćas je do svoje 20. stigao Miami Heat koji ih je svladao u međusobnom dvoboju sa 108:104. Imali su Sixersi u završnici, kod zaostatka 106:104, šut za vodstvo, no Al Horford nije pogodio. Na drugoj strani Bam Adebayo s linije slobodnih bacanja potvrdio je pobjedu svoje ekipe.

Kendrick Nunn s 26 poena i pet asistencija te Bam Adebayo s 23 poena, devet skokova i pet asistencija bili su najbolji u pobjedničkim redovima.

Najbolji su kod Sixersa bili Joel Embiid s 22 poena i 19 skokova te Tobias Harris s 20 poena.

Memphis Grizzliesi vodili su s 24 razlike (89:65) u trećoj četvrtini, ali nisu uspjeli izdržati do kraja utakmice. Oklahoma City Thunder napravila je veliki preokret u zadnjim minutama te u konačnici slavila sa 126:122.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Dennis Schroder s 31 poenom i sedam asistencija. Po 20 poena dodali su Shai Gilgeous-Alexander (devet skokova) i Danilo Gallinari.

Brandone Clarke s 27 poena i sedam skokova te Jonas Valančiunas s 24 poena i devet skokova predvodili su Grizzliese.

Četvrti domaćin poraz u zadnjih šest utakmica upisali su Dallas Mavericksi koji i dalje osjećaju izostanak Luke Dončića. Ovoga puta bolji su bili Boston Celticsi koji su slavili sa 109:103. Gosti su pobjedu osigurali u završnim minutama susreta kada su stigli do 12 poena viška, a Dallas je uspio samo ublažiti poraz.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Kemba Walker s 32 poena i pet skokova, Jaylen Brown dodao je 26 poena i devet skokova, a Jayson Tatum dodao je 24 poena i osam skokova.

Kristaps Porzingis s 23 poena i 13 skokova te Seth Curry s 20 poena predvodili su Dallas.

NBA:
Detroit Pistons - Toronto Raptors 99:112 (Drummond 22p, 18sk / Lowry 20p, 10sk, 10as)
Washington Wizards - Chicago Bulls 109:110
Philadelphia 76ers - Miami Heat 104:108
Minesotta Timberwolves - New Orleans Pelicans 99:107 (Wiggins 27p, 7sk / Ingram 34p, 6sk)
Oklahoma City Thunder - Memphis Grizzlies 126:122
Denver Nuggets - Orlando Magic 113:104 (Murray 33p / Vučević 20p, 7sk)
Dallas Mavericks - Boston Celtics 103:109