Udinese 2:1 Cagliari
Cagliari

Udinese pobjedom protiv Cagliarija prekinuo negativan niz

Branimir Korać • subota, 21.12.2019.

U susretu 17. kola talijanskog prvenstva Udinese je slavio protiv Cagliarija 2:1. U zanimljivom dvoboju domaćin je bolje iskoristio svoje prilike i odnio pobjedu čime je slavio prvi put nakon više od mjesec i pol...

U prvom subotnjem susretu u talijanskoj Serie A Udinese je ugostio Cagliari i upisao pobjedu 2:1. Na taj način prekinuo je negativnu seriju u kojoj je bio i odnio prvu pobjedu nakon 3. studenog kada je na gostovanju svladao Genou 3:1.

S druge strane Cagliari je malo pao i u zadnja tri kola ne zna za pobjedu. Nakon remija kod Sassuola 2:2, uslijedili su porazi s po 2:1 od Lazija i Udinesea. Dok je poraz od Lazija nešto što ne treba iznenaditi, ovaj protiv Udinesea ipak je neugodno iznenađenje.

Cagliari nije loše otvorio utakmicu, prijetio je dva puta dosta opasno preko Radje Nainggolana, ali bio je za malo neprecizan. Zato je domaćin svoju priliku iskoristio i u 39. minuti Seko Fofana lijepo je proigrao Rodriga De Paula koji pogađa vrlo precizno suprotni kut.

Embed from Getty Images

U drugom dijelu gosti su uspjeli izjednačiti u 84. minuti. Joao Pedro odlično je iskoristio ubacivanje Faraga i natrčao na loptu koju domaći braniči nisu uspjeli dohvatiti, no već u sljedećoj minuti Udinese vraća vodstvo. Fofana je bio na pravom mjesto na ubačenoj lopti i svom snagom zakucao ju je iz blizine pod gredu.

Rezultat se više nije mijenjao, tek je Pisacane u završnici susreta zaradio drugi žuti karton. Marko Rog igrao je do 81. minute.